Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Hatchback

wacek, 10 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Citroen Xsara II Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : 2.0 HDI to dobry kompromis pomiędzy spalaniem a osiągami.
Układ elektryczny : czujnik tempomatu , czujnik zamykania szyby kierowcy
Auto sprawuje się dobrze a opinia o awaryjności francuzów chyba jest przesadzona. W porównaniu do mojego poprzedniego auta Volvo V70 to Xsara jest niezawodna i tania w eksploatacji ale odnosząc sie do nastoletniej Mazdy (którą tez posiadam) to już nie jest tak różowo. Jakość wykonania i niezawodność przeciętna , zaskakuje niski poziom cen części zamiennych.
Przejechanie w/g licznika 191 tyś działa bez zarzutu a ile ma naprawdę to tylko handlarz wie ;)
Biegi zmieniają się w marę płynnie, czasem haczy wsteczny. W porównaniu do Berlingo II jest o niebo lepiej.
Jest miękko i tak ma być. Agresywna jazda jest możliwa ale auto woli spokojniejszy styl jazdy.
Poza widokiem do tyłu jest ok.
Z wyjątkiem sterowania przednimi szybami wszystko na miejscu.
Klima działa dobrze, w zimie szybciej się nagrzewa niż Berlingo które też mam ale daleko mu do T4 ;)
Tu jest ok , dla przeciętnej rodziny starczy miejsca
W moim poprzednim Volvo było lepiej ale Xsara to inna liga.
Przy mojej jeździe raczej dynamicznej spala ok 6,5 w trasie. Miasto nie wiem , głownie śmigam po trasach.
Jest to mój kolejny citroen (po Berlingo) i jak na razie się nie zawiodłem. Szukałem 1,9D taki osiłek do pracy ale niestety z kilmą i tempomatem nie robili więc wybrałem 2.0 HDI 90 , bez dwumasy i FAP\'a. Wybór był trafny. Kupiłem auto z roku 2004 za cenę wyższą niż przeciętna z allegro i poza drobiazgami sprawuje się dobrze. Co dziennie robi pomiędzy 150 a 300 km i jak na razie nie mogę narzekać. Za takie same pieniądze miałbym wątpliwej przeszłości japońca albo Niemca. Zamiast kombinowanych aut niemieckich czy japońskich wolę pewnego francuza.
Jak na razie (odpukać) psują się drobiazgi. Wymieniałem czujnik od tempomatu przy pedale sprzęgła w ASO cena 250 zł. Szwankuje elektryczna szyba kierowcy. A po za tym swożenie , łączniki, tarcze tył i klocki.
Przejechałem mim dopiero 20 tyś i jak na razie nic. Zobaczymy jak będzie dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

6,6