Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

Piotr, 16 lat temu
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: 5 lat
Citroen ZX Hatchback 1.4 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik praktycznie bezawaryjny zawsze pali nigdy nie było problemów z uruchomieniem no chyba, że akumulator padł ale to jest normalne we wszystkich autach.Daje ocene 4 ponieważ 1.4 jak na takie duże auto to za mało i na trasie troche muli.
W skrzyni coś trzeszczy przy zmianie biegów ale wójek ma takie same auto i to samo sie dzieje, poprostu ten typ już tak ma:D
Auto sie nie trzyma drogi na zakrętach w porównaniu do np.japończyka to totalne dnooo nie radze szybko wchodzić w zakręty poprostu... Za to konfort w porównaniu do japończyków jest większy, ale ja stawiam na bezpieczeństwo... Pozatym przeguby zawieszenie wszystko sie psuje...strasznie i to we wszystkich citroenach zx ale z tyego co słyszałem w innych motelach jest to samo.
Widoczność ujdzie tylko ta pojedyńcza wycieraczka z przodu to przegięcie przy deszczu z wiatrem często wypada:D W swoim citroenie mam automatyczny szyberdach to to jest dopiero przegięcie w ładną pogode się przydaje fakt...,ale w zime nie da sie jeźdżić kapie na głowe woda poprostu auto zalewa masakra ale swoja cytryne sprzedaje za 2000tys zł tej ceny auto jest naprawde godne.
Miejsca nie brakuje ale jak siądą 3 osoby z tyłu to trochu ciasnawo.
Głośno chodzi jak na benzyne, na początku chdził fajnie ale z czasem chodzi coraz głośniej (tłumik wymieniałem)
Pali w granicach 7-8 litrów jak na 1,4 to sporo ale to może moja wina..
Jak na cene to fajne autko jak już wcześniej pisałem swoją cytryne sprzedaje za 2000zł i za te pieniądze nic lepszego napewno bym nie znalazł:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

Citroen ZX Hatchback