Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Oszczędność paliwa
Daje 4 za problemy z elektryką dziwne rzeczy dzieją się kontrolki się raz palą potem znowu nie wentylator raz działa potem znowu nie i zawsze z tą instalacją coś się dzieje .Powiem żartobliwie samochód dla elektryka
Zacznę od tego co wymagać od 1,4 lecz mimo to jest w miarę zrywny a co najważniejsze oszczędny . Ale nie mogę się przyzwyczaić do jego dziwnej pracy takiej topornej .Jak narazie mnie nie zawiódł mimo robienia ładnych kilometrów.
Moim zdaniem mogła by mieć lepiej dobrane przełożenia .Jadąc Peugotem na 5 40km nie czułem szarpania płynął a tu niestety szarpania,tak samo jadąc 120km mam uczucie jakby silnik chciał wyskoczyć z ramy a przy okazji robi się nieprzyjemnie głośny.Ale biegi wchodzą pięknie jedynie czasami są problemy z wstecznym.
Autko świetnie się prowadzi jest elastyczne nie to co Golfy .Daje poczucie panowania nad autem i komfort prowadzenia a co za tym idzie przyjemność z jazdy tym autkiem.Gdyby jeszcze nie ta tylnia belka.Ale i tak jest lepiej jak w Peugocie tam co roku było coś w zawieszeniu do roboty zawsze coś stukało a tutaj narazie nic wszystko OK.
Bardzo dobra i dałbym 5 gdyby nie słupek szyby przedniej troche ogranicza widoczność
Daje tylko 4 za chałas jaki robi wentylacja to utrapienie .Chyba w Syrence było ciszej.Ale zimową porą jazda jest rozkoszą ciepełko i to bardzo szybko niech Golfiarze i inne niemiaszki zazdroszczą.
Tutaj musze dać 5 miejsca dość dla wszystkich mam 188cm ale za mną spokojnie usiądzie dorosła osoba tylna kanapa pomieści 3 osoby nie mylić z Pudzanem. Ciężko szukać w tej klasie autka które daje taką przestrzeń dla kierowcy i pasażerów .
Tutaj jest kiepsko ,mając to autko lepiej nastawić się że będziemy przestrzegać prędkości 90km wtedy jest fajnie cicho.Są pewne skrzypienia stukania ale co wymagać od autka w takiej cenie .
To autko mnie zaskoczyło swoim apetytem na paliwo (gaz)to jest fantastyczne .5,8 gazu w trasie nie przekraczając 110km/h to rewelacja , a w trudnym terenie góry 7,2 i tyle prawie w mieście to szok .TYLKO jeżdzić .
Jest to bardzo udane rodzinne autko oszczędne pojemne i na tą klase bardzo wygodne i mimo wszystko mało awaryjne.
Elektryka żaróweczki kontrolek non stop się przepalają albo sobie gasną aby za moment się zapalić

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

6,7