Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

Marcin Jankowski, 18 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Działy się z moją cytrynką różne rzeczy, ale nigdy nie zawiodła nie sanęła w trasie w korku nigdy zawsze bezpiecznie dowiozła do domu i ewentualnie tam stawała :]
Silnik dość żwawy jak na tamte lata trochę głośny, ale to ma swój urok, mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Preferuje wysokie obroty.
Nie mam zarzutów do skrzyni biegów, rzadna dwójka nie zgrzyta. Trzeba wlać dobry olej i problemy znikną (elf trx. motul)
Mięciutkie zawieszenie nie trzęsie, pięknie wchodzi w zakręty, czasami mam wrazenie ze podzas pokonywania zakretu samochod dociska jakas sila do asfaltu, ale podczas pokonywania tak zakrętu jeżeli złapie się dolek jakis potrafi bujnąć samochodem
Przy zmianie pasa zawsze oglądam sie za siebie, dosyć spory martwy punkt
Ciepełko mamy już po ok 3 minutkach po odpaleniu, na full sauna nie do wytrzymania - rewelka
Z przodu nie ma co narzekać jest sporo miejsca można sie rozwalić jak święta krowa :) z tyłu miejsa jest dla dwoch osób z trzecią już ciasno
Tutaj francuzi sie nie popisali ale tak jak pisałem wyżej nie przeszkadza mi pomruk silniczka wręcz przeciwnie
7 litrow na miescie 5.8 trasa na benzynce, na gazie 9 po mieście 7,5 litra na trasie. Nie znam ceny napraw bo wszystko robie sam
Auto kupiłem za 2500 jestem zadowolony BARDZO! Przesiadłem sie z poloneza i nigdy nie pomyslalem ze bede mial autko które zawsze mnie fascynowało
Pielęgnować hamulce dbać o belkę nie zrywać na zakrętach (półosie) nie ciągnąć sprzęgła, sznureczki z klapy tylnej naprawić ;)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

6,6