Ocena kierowcy - Dacia Duster I SUV Facelifting

Dacia Duster I SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Kuloodporny
Zawieszenie : Super wybiera
Przeniesienie napędu : Biegi, sprzęgło
Tanie auto, wnętrze też tanie, aczkolwiek potrafił zaskakiwać. Jeździłem wersją outdoor i póki co bez większych przygód, prócz sprzęgła, które raczej usmażyłem gwałtownym ruszaniem. Biegi chodzą fatalnie, topornie, są głośne i nie zawsze wchodzą. Parę razy trafiłem gdzieś między 1 a 3 bieg. :) Silnik MEGA! Auto potrafi wiele, nie bierze oleju, przy dobrej redukcji wyprzedzasz auta na trasie jak napalony dres w bmw;) Teren ok, byle nie w błoto! Nie można wyłączyć trakcji w wersji 2x4 i trzeba wypychac auto! Systemy bezpieczeństwa odcinają napęd i stoisz. Duża wada zimą. Zawieszenie luksus!! Prowadzenie 4/5 - zakręty wiadomo, trzeba ostrożnie, ale w lesie jest rewelacja. Zostawiasz na 1 i przejedzie na polsprzegle każdą dziurę.
1.6 na łańcuchu. Nie brał oleju, ładnie ruszał. Zimne auto ogranicza samo obroty. Szczególnie ważne jest to, że dobrze zakręcone auto wyprzedzało bmki 1.8 i inne auta z większymi motorami. Natomiast jazda "pierwszy ze świateł" jest obarczona kosztem spalania rzędu 11 litrów na 100km. Niżej niż 10 litrów zejść mi się nie udało.
Fatalna, dobrze, że się nie rozpadła jeszcze. Surowa, głośna, zacina się, w serwisie słyszę, że to normalne
Blacha cienka, ale po gradobiciu ani śladu.
Po 2 godzinach zaczynasz rorozglądać się za przystankiem
No tak sobie chłodzi, a grzeje się parę dobrych km.
Z tyłu mocno ciasno jeśli rozłożyć mocno fotel. Jako 190cm chłop nie mam problemu z pozycją za kierownicą.
Wszystko trzeszczy.. Wszystko słychać.
Jeździ, za tę cenę to nawet lata! :)
Podłokietnik się połamał Tapicerka nad głową trzeszczy
Sprzęgło, Biegi

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 SCe 114KM 84kW [l/100km]