Ocena kierowcy - Dacia Duster I SUV

Lawyer, 11 lat temu
Silnik 1.6 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Dacia Duster I SUV 1.6 16V 105KM 77kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Krótka jedynka i 4x4 - rewelacja, do tego można normalnie śmigać autostradą co w prawdziwych terenówkach jest lekko mówiąc trudne.
Karoseria : mastyki - ale robią to na gwarancji bez marudzenia i jest ok.
To auto daje mi najwięcej przyjemności ze wszytkich jakimi dotychczas jeździłem. Super jest to, że jeźdżę zarówno na trasach jak i w średnio trudnym terenie - gdzie osobówką po mokrym błocie pod górę się nie dojedzie, cięzko podejść a Daćka jedzie bez problemu. Do tego duuuuży bagażnik i bardzo komfortowe fotele (jak to w Renault). Jestem bardzo zadowolony.
Pochwalam elastyczność, która w połączeniu z krótką jedynką sprawia, że na 2200 rpm można się drapać prawie jak z reduktorem - nie brakuje mocy pod górę pod którą osobówka z normalną skrzynią potrzebuje 4 tyś - czyli dużej prędkości co po wertepach niszczyłoby auto. Silnik oczywiści mógłby być mocniejszy na autostradę ale do 160 km/h nie ma kompleksów. Za to jest oszczędny.
Oczywiście trzeba się przyzwyczaić, że jeździmy mniej więcej bieg niżej - tzn. w normalnej skrzyni zakręt wolny na 2 a tu na 3 itd.ale do tego auta idealna. Świetna jest która 1 która sprawdza się w błotnistych podjazdach jak reduktor. Skrzynia bardzo precyzyjna, lekko pracuje. Super.
Auto miękko zestrojone ale na zakrętach trzyma się super. Lubię szybką jazdę a widzę, że osobówki są bardziej wstrzemięźliwe na zakretach. Jednocześnie bdb w terenie. Prześwit 35 to genialna sprawa nawet na codzień (krawężniki, objazdy korków wertepami - super).55 tyś.i bez awarii na razie.No i duży skok sprężyn - całkiem inna jazda po dziurach (jak czasem przesiadam się do osobówki to trudno mi się przyzwyczaić do tak ostrożnej i wolnej jazdy).
Duster jest mocno przeszklony - no i na większość aut patrzymy z góry. Nie mam uwag.
Olbrzymi bagażnik i bardzo ustawny.Po rozłożeniu siedzeń to samochód dostawczy. Rewelacja.
Nie mam uwag.Cicho i skutecznie grzeje i chłodzi.
Bardzo przestronne auto (i komfortowe zawieszenie).
Jest dobrze ale powiedzmy, że jak na benzynowy silnik mogłoby być ciszej. Nie trzeba zgłaśniać radia przy przyspieszaniu;). Lekki szum słychać powyżej 130 km/h - ale za to są mocne relingi.
Super. Gwarancja super. Nic istotnego się nie dzieje ale serwis Renault pozytywnie zaskakuje jak coś trzeba. Auto uważam za bardzo ekonomiczne.
Cena za nowy/prawie nowy SUV 4x4 z blokadą mechanizmu różnicowego mówi sama za siebie.
Powiem tak - Dacia Duster to super auto ale trzeba kupować serwisowane egzemplarze. Samochód jest dobry ale produkcja jest rumuńska. Luźny fotel kierowcy, brak śruby poduszki silnika, parująca lampa przeciwmgielna,słabej jakości oryginalne mastyki- wszystko zrobiono na gwarancji bez marudzenia. Poza tym ok.
Brak.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 105KM 77kW [l/100km]