Ocena kierowcy - Dacia Lodgy Minivan Facelifting

Obiektywny, 5 miesięcy temu
Silnik 1.6 SCe LPG 107KM 79kW
Rok produkcji 2019
Dacia Lodgy Minivan Facelifting 1.6 SCe LPG 107KM 79kW 2019 - Oceń swoje auto
Inne : Funkcjonalność i jeszcze raz funkcjonalność. Mam 3 dzieci , używamy go w trasy i służy mi na co dzień jako wół roboczy, jest w tym zaskakująco sprawny. Potężne możliwości ładunkowe czynią z niego doskonałego partnera w pracy. Niezawodny.
Całokształt oceniam wysoko ze względu na to że tylko wygląd jest mankamentem szczególnie wnętrza natomiast cała reszta powoduje że to auto nie ma żadnej konkurencji pod względem kosztów serwisu , spalania, bezawaryjności, przestronności , funkcjonalności. Gdyby producent przewidział wersję z automatem i wnętrzem jak w najnowszych modelach to byłoby po prostu super. Może nie wygląda ale to zaskakujące auto pod wieloma względami. Ja o nim mówię że kupiłem nowe auto z lat 90-tych, bo jest wykonane jak te proste konstrukcje z tamtych lat i jest tak samo bezawaryjne i tanie w eksploatacji tylko ma navi te wszystkie multimedia , tempomat , klimę, podgrzewane fotele, system start stop , kamerę cofania , czujniki parkowania, tryb eco… a tego w tych starych nie było. Polecam.
Mała moc ale za to z fabrycznym lpg po prostu zasuwasz ile fabryka dała i nie patrzysz na spalanie
Może być a na pewno lepsza niż te nowe 6-tki, co to na trójce to już nie wyprzedzasz bo go odcina przy jakiejś niedużej prędkości. Ostatnio jechałem joggerem to się ździwiłem lekko…marzeniem byłby automat ale producent nie przewidział
Jak na taką cegłę to naprawdę nie ma co narzekać, i na mieście i w trasie
4 lata to za krótko aby ocenić ale rdzy nie ma nigdzie
Okna ogromne więc widoczność doskonała we wszystkich kierunkach
Przód dobrze, (ostatnio jechałem 20 godzin i nic mi nie było) tylny rząd tak sobie ale tragedii nie ma a trzeci rząd siedzeń naprawdę zaskakująco wygodny, w sumie lepiej w bagażniku niż po środku. To akurat sytuacja dosyć nietypowa…
Działa i nie ma problemu bo nawet w bagażniku jest nawiew w podłodze na 3 rząd
Przestrzeni bardzo dużo, wsiadasz bez schylania głowy, przechylasz butelkę i pijesz bez kombinowania bo do sufitu daleko, bagażnik ogromny, wózek dziecięcy z gondolą bez składania na stojąco wkładałem, (uwierzcie mi -każdy robi oczy) po złożeniu siedzeń to już nawet nie mówię co tam można nawrzucać. Auto niesamowicie praktyczne.
Słabe ale ostatnio testowałem v klasę mercedesa i powyżej 140km/h wcale lepiej nie było więc co tu wymagać od takiego vana
Koszta przez te 4 lata to śmiech na sali… co roku olej i raz klocki, serwis tańszy niż mechanik prywaciarz. Wiem, trudno w to uwierzyć ale też jestem ździwiony.
Super auto w cenie z kosmosu, gdyby tak producent przewidział wersję wykonaną na poziomie konkurentów to byłoby doskonałe.
Żarówka mi się ostatnio przepaliła…
?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 SCe LPG 107KM 79kW [l/100km]