Ocena kierowcy - Daewoo Leganza

radioaktywny1961@poczta.onet.pl, 22 lat temu
Rok produkcji 2000
Daewoo Leganza 2.0 133KM 98kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu(a jest to mój 7 pojazd).W stosunku do ceny jaka zapłaciłem dostałem tyle,że żadna inna marka nie jest stanie nawet dorównać.Na razie samochód absolutnie bezawaryjny.Program bezpłatnej obsługi powoduje iż płacę jedynie za benzynę-przez 3 lata.Pojazd jest komfortowy,a ponadto ładny stylistycznie(widać rękę włochów)na co zwracam duża uwagę przy wyborze.Zaryzykuję twierdzenie,że stylizacja wnetrza wyróznia ja z tłumu innych samochodów przynosząc mi wiecej radości z jazdy.W każdym zakresie szybkości w środku jest prawie zupełnie cichutko.Najlepiej jest przy predkościach "autostradowych"wtedy jest kompletna cisza,jedynie słychac szemrzace z 6 dobrej klasy głośników fabryczne radio.Aha zapomniałbym...klimatyzacja automatyczna działa bardzo skutecznie,nawet w zimie kiedy błyskawicznie wysusza wilgoć z powietrza zapobiegajac parowaniu szyb.Polecam ten samochód z czystym sumieniem.Pozdr. Co do ekonomiki spalania benzyny to dwa dni temu (07.09.01)wróciłem z Włoch,w sumie "zrobiłem"3000 km,ale bez włączonej klimatyzacji,średnia z całej trasy 7,9 l/100 km przy czym oprócz autostrad jeżdziłem po miastach ,a w Austrii były to drogi "widokowe" czyli kręte z ostrymi podjazdami i zjazdami.Pozdr. Trzy tygodnie temu /18.07.2002 r./wrocilem z 3 tygodniowego wyjazdu na Sycylie.Pojazd sprawowal sie wyśmiecicie.Przejechałem lącznie 6104 km tankując 480,7 litrów benzyny.Jak widać średnia wyszła - 7,84 l/100 km.Uwzgledniając wakacyjny bagaż,duże prędkości na autostradach, ogromny ruch we włoskich miastach,a przede wszystkim non stpo pracujaca automatyczną klimatyzację - uważam że uzyskana średnia jest rewelacyjna !.Nie licząc przedziurawionej drutem na drodze pod Palermo osłony gumowej przegubu,którą wymieniłem bezpłatnie w ramach gwarancji po powrocie do kraju samochód sprawował się wyśmienicie.Po przejechaniu w sumie 40.000 km po 1,5 roku eksploatacji nie mam słów uznania dla Leganzy.Pozdrawiam
duża elastyczność,małe spalanie benzyny
biegi,zwłaszcza jedynka mogłyby
Doskonale spisuje sie wspomagamie działające w zależności od szybkości samochodu
Trzeba uważac na tzw.martwe pole w lusterku bocznym
klimatyzacja na poludniu europy w temp.powyz 40 stopni zdala egzamin celujaco
mam 195 cm wzrostu i bez zbytniego zmeczenia fizycznego jezdzilem po 1000-1200 km
Nieco bardziej powinien być wyciszony silnik
Dużo niższe niż podawane w prospektach tzn.7,84 l/100 srednia z wyjazdu wakacyjnego(5000 km)oraz 9.5 l/100 jazda w mieście
Niechętny marce nie moze sie przyczepic...
Po przejechaniu 40.000 km kompletna cisza!
Dobry samochód za relatywnie niska cenę
Dziennik kosztów dla Daewoo Leganza 2.0 133KM 98kW
11,8