Ocena kierowcy - Daewoo Leganza

bielu1996, 12 lat temu
Rok produkcji 1998
Daewoo Leganza 2.0 133KM 98kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : 13 lat i żadnych oznaków korozji.
Jak na 13 letni samochód to jestem mile zaskoczony. Auto mega wygodne, dużo miejsca fajnie się nim jeździ. Samochód dość egzotyczny na naszych drogach przez co przyciąga uwagę przechodniów i innych kierowców. Jedyne co mnie denerwuje to niestety plastiki które po 10 latach użytkowania dają o sobie znać i trochę słabe wyciszenie jak na klasę wyższą średnią. Poza tym auto godne polecenia. Uważam, że w tych pieniądzach na chwile obecną nie da się kupić lepszego samochodu w tym roczniku. Jeżeli się dba to Leganza odwdzięcza się bezawaryjnością. Ceny części na przyzwoitym poziomie, ale niektóre niestety ciężko dostać. Samochód dobrze wyposażony, ale nie jest przekombinowany jak większość nowych aut. Polecam to dla kogoś kto chce za niewielkie pieniądze (ok 8000zł) mieć auto podchodzące pod limuzyne. Co do spalania to jeżeli jest zamontowana dobra instalacja gazowa to jazda Leganzą wychodzi jak jazda Maluchem na benzynie. Ja osobiście nie mam gazu spalanie w mieście 12 litrów jakoś mi nie przeszkadza. BMW 750 paliła mi 23 litry w mieście. Leganza jest godna polecenia.
Silnik bezawaryjny i ekonomiczny, ale za słaby do tego auta. W Leganzie powinien być motor 2,5 litra V6, wtedy to auto byż żyło.
Skrzynia dobrze pracuje, nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedyne co to po jakimś czasię wyrabia się mechanizm zmiany biegów i trzeba to wymienić bo lewarek od skrzyni ma za duży luz.
Auto dosyć masywne świetnie trzyma się drogi, miękkie przez co fajnie zachowuje się na nierównościach, fajnie kołysze. Trochę na małych parkingach denerwuje słaby skręt. Niestety nie jest to Mercedes.
Widoczność bardzo dobra jak na auto o tych gabarytach. Bez problemu idzie opanować manewrowanie tym autem.
OK
Klima działa na przeciętnym poziomie, ogrzewanie w zime również. Mogłoby być lepiej.
To jest największy atut tego wozu. Bardzo dużo miejsca i bardzo wygodne fotele. Wygoda naprawde na najwyższym poziomie. Na tylnej skórzanej kanapie siedzi się jak w loży w jakimś klubie. Ogólnie pod względem miejsca i wygody to Leganza wypada rewelacyjnie.
Jak na klase wyższą średnią to mogło by być lepiej. Przy prędkościach powyżej 80 km/h już słychać szumy powietrza i opon. Wyciszenie raczej przeciętne.
Co do zużycia paliwa to normalnie jak na takie auto. Miasto do 12 litrów, trasa do 10 l. Średnio przy dynamicznej jeździe wychodzi ok. 11 l w cyklu mieszanym. Przegląd i naprawy tanie. Ceny części również nie najgorzej, aczkolwiek drogie są amortyzatory. Niektóre części ciężko dostać.
3 lata temu zapłaciłem za to auto niecałe 10 tys. zł. Wtedy była to bardzo dobra cena za wersję CDX (max wyposażenie jak na 98 rok prod.). Na chwilę obecną za tą kwote kupi się egzemplarz z ostatnich lat produkcji w rówinież najlepszym wyposażeniu i w świetnym stanie.
Jak się dba to niezawodna.
Zero poważych usterek a przebieg ponad 200 tys.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 133KM 98kW [l/100km]

9,5