Ocena kierowcy - Daewoo Matiz

irekkom218, 15 lat temu
Silnik 0.8 i 51KM 38kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Poprostu nie do zdarcia! BEZAWARYJNY! DYNAMICZNY LUBI WYSOKIE OBROTY.
Zawieszenie : Skomentuj tę usterkę...Szybko zużywające się tylne amory
Układ hamulcowy : Skomentuj tę usterkę...Samoregulacja tylnych hamulców (szczek) do bani!
Blacha cienka jak na puszce z piwa ale nie rdzewieje. Silnik bardzo dobry. Zawieszenie średniej jakości ale bardzo tanie części. Ogólnie stwożone do miasta i na krótkie wypady, nie nadaje się na dalsze trasy niestabilne na koleinach.
Jak na silnik 0.8 na gazie i przy mojej dość dynamicznej jeździe jestem w szoku, że jest w tak dobrej formie. Żadnej Usterki w ciągu 3 lat i 80 tyś KM.Porównywalny do toyoty coroli 1.3. Ale na bierząco wymieniane są płyny świece przewody i filtry. Ciągle w użyciu na Mobil 0W. Silnik dużo lepszy niż w Corsie 1.2. Lubi wysokie obroty ale to SUZUKI! Mój chodzi na filtrze stożkowym,struminnicy,tłumikach przelotowych podtuningowanym chipie kręci do 8tyś obrotów. Vmax 165km na oponach 155/70 R13 NA GAZIE. Dużo traci przez skrzynie!!!
Skrzynia źle zestroiona, toporna zwłaszcza 2przełożenie(wkur.....ca).Ale pomaga ceramizer. Jednak muszę przyznać że również jak dotąd bezawaryjna!
Układ kierowniczy bez zastrzeżeń ( wersja bez wspomagania). Układ zawieszenia:tylna belka wleczona sprawia że po o.k 30tyś trzeba wymieniać amortyzatory. Z przodu wszystko O.K. Zbyt miekkie sprężyny powodują w ostrych zakretach odrywanie tylnego koła,oraz z pełną butlą gazu i 4 osobami opony trą o nadkola na nierównościach. Stanowczo polecam usztywnienie zawieszenia Auto staje się bardziej komfortowe i bezpieczne.
Ogólnie bardzo dobra.
Bardzo dobrze rozplanowana deska wszystko pod reką. Wszystko dobrze widoczne i czytelne!
Bardzo dobra wentylacja i ogrzewanie miałem wcześniej corse i astre,które w tej kategori wypadają blado zwłaszcza Astra.
Jak na tą klase aut bez porównania z innymi, więcej miejsca niż w corsie B.
Wyciszenie porównywalne z corsą czy corollą dość dobrze wyciszone choć na wyższych obrotach słychać dobrze pomruki silnika. W tej klasie aut naprawde zaskakuje.
Dla mnie to był główny powód zakupu. Opłaty (ubezpieczenie) 200zł na rok (pełne zniżki). Spalanie GAZ trasa do 6L/miasto do 8litrów. Dodam tylko że to gaz czyli 13.5zł do 18zł w mieście (GAZ 2,25). ŚREDNIE SPALANIE TO 7LITRÓ CZYLI OKOŁO 15-16ZŁ NA 100KM. TANIEJ TO CHYBA TYLKO MOTOROWEREM MOŻNA JEŻDZIĆ.
Za ta cene najlepsze auto w segmencie,tanie części wszędzie dostepne,5 drzwi przestronne (jak na ta klase), bezawaryje dobrze znosi gaz.
Szybko zużywają się tylne amory, Na bierząco wymieniane wszystkie elementy eksploatacyjne i nie ma żadnych problemów z autem. Denerwujące są również felgi stalowe które szybko ulegają deformacja na naszych drogach.. Ja 2-3 razy do roku jeżdże na wyważanie i prostowanie.
Brak poważnych usterek, poza tym części są tanie jak barszcz i wszędzie dostepne.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 0.8 i 51KM 38kW [l/100km]

5,9