Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

jacek-k@poczta.wp.pl, 22 lat temu
Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
za cenę kilkunastu tys. PLN naprawdę duża bryka - porównywalne są tylko Espero, bo inne duże samochody w tej cenie są o 1,5-2 lata starsze i z większym przebiegiem W przyszłości mogą być problemy z częściami (sprowadzane okresowo z Korei), więc istnieje ryzyko, że większa awaria może unieruchomić wóz w warsztacie nawet na parę tygodni z powodu braku części.
dość cichy, miły dla ucha dźwięk, ale pojemność i moc zdecydowanie za mała dla samochodu o takiej masie - silnik 1.8 powinien być OK
do jazdy po mieście jest fajny bieg - trójka - da się na nim jechać od 10 do 120 km/h, więc prawie jak automat ;-)
wspomaganie działa dobrze, zawieszenie nieco brzęczy na większych wertepach, co do jego trwałości nie wiem, bo jeszcze nie wymieniałem
po podwyższeniu sobie siedzenia kierowcy (wysokość regulowana) nawet początek maski widać
przełączniki dostępne bardzo łatwo, nieco gorzej z radiem, najmniej wygodnie są umieszczone wajchy do manipulowania siedzieniem, uwaga dla osób niskich: pedały są głęboko i trzeba siedzieć blisko kierownicy; uciążliwa jest konieczność mocnego trzaskania drzwiami
nagrzewa się szybko, wentylacja w miarę, ale powiew nie dociera na tylne siedzenia
można się wyciągnąć na przednim fotelu! bagażnik duży - po zamontowaniu dużej butli na gaz nadal mieści się sporo bagaży (np. wózek dziecięcy - bez problemu)
głośno zaczyna się robić od około 110 km/h
zużycie paliwa na trasie: 10 l gazu/100 km przy prędkości średniej 120 km/h, w jeździe mieszanej wzrasta do ok.12 l; przegląd po 40.000 chyba jeden z najdroższych, kosztował około 600 PLN, ale standardowe mieszczą się w 300-400 PLN
potrzebowałem dużego i pakownego samochodu tanio i to chyba jest to
parę rzeczy skrzypiało mi w czasie jazdy (teraz przestało), złamało się kilka drobiazgów z plastiku (np. przełączniki szyb elektrycznych), poza tym przez 10 000 km wymieniłem tylko żarówkę
ciężko oceniać po 10 000, ale wiem z książki gwarancyjnej że od początku nic poważnego się nie popsuło
Daewoo Nexia Sedan