Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

zadowolony użytkownik, 18 lat temu
Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
wcześniej jeździłem VW Passatem, którego kupiłem gdy miał 7 lat. Jeżdziłem nim przez nastepne 7 lat. Zdecydowałem się na kupno nowego samochodu bo miałem już dość wydatków na niemiecką precyzję. Kupując Nexię nie spodziewałem się rewelacji, jednak po siedmiu latach prawie bezawawryjnej eksploatacji jestem mile zaskoczony.Biorąc pod uwagę, że obecna cena tego samochodu jest niewielka, prawdopodobnie będę nim jeździł tak długo, gdy naprawa nie będzie się już opłaciła i oddam go na złom.
stosując odpowiedni olej nie sprwia żadnych problemów. Bez wycieków.
Jak na polskie dziurawe drogi znakomicie dostosowane zawieszenie, jednak troche miekkie.
bez zastrzeżeń
wnętrze zaprojektowane dobrze, duzo regulacji siedzenia kierowcy i kierownicy. Siedzenia bardzo wygodne.
Przeciętna-zakładajac, że jest klimatyzacja i nie trzeba otwierać okien w lecie. Brak opcji z filtrem.
Jak na amochód rodzinny, gdy dzieci siedą z tylu - wtedy miejsca na nogi jest duzo.
W porównaniu z podobnymi samochodami samochodami tego typu, wyciszenie jest dobre
Najlepiej zamontować instalację gazową - wtedy samochód jest bardzo ekonomiczny.
oceniam ten samochód (cena do jakości) 8/10
zła jakość użytych materiałów wpływa na awaryjność detali t.j. duży luz na panewkach wycieraczek, szybko niszczy się wykładzina podłogowa, trzeszcące elementy tapicerki
jak na razie to wymieniłem na gwarancji silniczek do spryskiwaczy, oraz uszczelkę pod głowicą, ale przejechałem już ok. 100000, no i wymieniłem wężyk gumowy odpowietrzający silni do kolektora ssącego

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 75KM 55kW [l/100km]

10,3