Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

zieloy, 17 lat temu
Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
tanie, duże, ekonomiczne, do spokojnej jazdy rodzinnej ideał, dla lubiących adrenaline polecam 16v troche podobno awaryjne i wymiana sprężyn na twarde i sztywne
cichy, czysty, nawet sie nieźle zbiera
na zimno twarda i surowa, po paru metrach nawet nieźle. wsteczny czasami ze zgrzytem jak w oplu noralka nie przeszkadza tak bardzo
moja koreanka nie ma wspomagania, ale to nie przeszkadza, zawieszenie miękkie to jest mój ból, ale to kwestia gustu. Naprawiałem sworznie wachaczy rzód 60zł po 180 tyś to świetny wynik brawo dla opla za niezawodne i proste bez udziwnień konstrukcje. w nexii jest 100% kadeta zawieszenie.
pomimo że to nexia sedan to widze wszystko z tyłu z przodu i zboku, na początku trzeba wyczuć że jest wieka maska i długi przedni zderzak.
wszystko pod ręką i na miejscu, troszkę na trzecim i piątym biegu ciężko trafić w popielniczkę
auto szybko sie nagrzewa i nie ma problemu z parującymi szybami jak w astrze I czy w sienie, jedyny minus brak ustawienia ogrzewania w pozycjii szyba i nogi, a to moje ulubione
szeroko i sprytnie fajne półeczki ns nspojr i pierdółłki, z tyłu jak w domu miękko i z podłokietnikiem, na tą klasę i wiek auta protoplasty bomba, kufer jak w limuzynie
słychać troche zawieszenie, silni na wysokich obrotach nie drażni czyli jest nieźle, natomiast plastiki dają się we znaki tylko one zdradzają pochodzenie auta
moja nexia jak kupiłem ją za grosze miała gaz, po warszawie przy całkiem ostrej jeździe bierze go 10l/100km, benzynki 9l/100km przy tej pojemności i przebiegu to wynik niezły nawet, ale naprawy to nie wieem co to jest po za pierdołami które tańsze były niż do poloneza typu świece, kable zapł. czy tłumik 96zl oryginał korea to nic nie robiłem poważnego.Auto przeekonomiczne a mam porównanie i wiem co mówie
wymiana diody podświetlenia pokręteł ogzrewania masakra koszt 3zł ale dwie godziny roboty i pocięte palce
wymiana sworznia wachaca, grosze i godzina pól godziny pracy (3 śróbki a nie jakieś nity głupie)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 75KM 55kW [l/100km]

8,8