Ocena kierowcy - Daewoo Nubira II Kombi

Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Nubira II Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Niestety na złom, tylko jakoś ciągle stoi i nie mam serca go oddać. Gdyby takie jeszcze produkowali w jakości japońskich marek - kupiłbym jeszcze raz. Auto dosyć ładne, w kombi bagażnik super duży. Na trasie , przy 5 i 90h palił 7-8. Obsługa przy kierownicy i pod łokciem b.dobra. Teraz mam starsze mitsubishi i płakać mi się chce jak mam przełączyć wycieraczki czy pochylić lusterko przy cofaniu, że o braku mrugnięcia światłami nie wspomnę a silnik (2.0/135hp) ma muła do 4 tys. obr. Zawieszenie nie wytrzymuje polskich dróg - a jest komfortowe. Wyciszenie? - do 120 OK, ale w Mitsu przy 110 robi się nieznośnie a nad Morze - 120 - zapomnijcie. Oryginalne tarczo-bębny wytrzymały 7 lat bez dotykania, a potem poszły zamienniki - zmieniałem co rok lub 2 lata. No , jak się wkłada szajs to potem można wszystko napisać o aucie. Szkoda że jakość auta była jednak ciut za niska np. te łamiące klamki lub blokujące drzwi (mech. zamka). Tuleje to było małe piwo - tanie w wymianie. Bujało w zakrętach, ale to nie znaczy że nie siadałem beemkom na zderzaki ;) - inni na łukach wciskali hamulec - a ja gaz :P - testy łosia to ja robiłem często, a jak zbliżałem się do zakrętu to rodziła bez wezwania łapała się za poziome wzmocnienia od kraty ("van") :))
Bardzo ładny moment obrotowy od niskich obrotów. Można ruszyc pod górke na samym sprzęgle.
Uważam że była niezła. Ładnie się synchronizowała gdy nie szalałem. Wsteczny - "wyjec" jak w większości aut.
Bardzo dobry, lecz niesportowy. Naprawdę komfortowa jazda na wprost. Szkoda że delikatny no i tarczo-bebny wkurzające w naprawach.
B.dobra. Tylna szyba oszukująca. Reszta jak to w aucie , co można napisać, przecież to nie kabrio.
Obsługa przy kierownicy b. dobra. Ciut topornie się przełączające ale ..
Niestety z tym zawsze były jakieś problemy. Klima padła bo wadliwe mocowanie, to znowu termostat pada i zamienniki co 3 miesiące, słaby podział - albo szyba, albo nogi - czyli szyba parowała i zabawa pokrętłem co chwila
OK, siedzenia z przodu regulowane, z tyłu wygodne na długiej trasie ( Żona ciągle dobrze je wspomina - jak siedziała z tyłu), nie było pochylania jak w japonczykach, ale wygodne
Nie było takie złe. Do 120 ok, do 115 mruczała (nowa), ale ilu z was jezdził dłuższe trasy 120h? autostrady dopiero teraz zrobili
do wieku 10 lat całkiem niezłe, potem koszty szybko rosną, to bak przerdzewiał, to sprężyny siadły, ...
Kupiłem b. młodą używkę (z apteki). Za 1/2 ceny. To się nie wypowiem. Szkoda że auto nie dostało części o klasę wyższej jakości. To był b. udany samochód - gdyby nie te "ale".
No klamki w drzwiach, no to była tandeta i ten wiecznie (od 7 r. życia) niedziałający ręczny
Nigdy nie stałem w polu, zawsze psuło się tuż przed/pod garażem ! :D ; A większośc żarówek nigdy nie była wymieniona...;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW [l/100km]

8,7