Daewoo Nubira II - Oceń swoje auto

lista nadwozi Daewoo Nubira II

lista silników Daewoo Nubira II

Oceny Daewoo Nubira II

3% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 09.05.2008 10:55:41 przez

Spośród wszystkich samochodów, którymi jeździłem (Toyoty, Skody, Honda, Audi, Fiaty - to dopiero porażka!!!), Nubira jest najbardziej niezawodna. Sam fakt przejechania już ponad 300,000 km bez poważnych awarii, czy remontu silnika, którego ciśnienie na cylindrach jest porównywalne do "normalnego" przebiegu 80,000 - 100,000 km, świadczą o ogromnej solidności tej konstrukcji. Rekompensuje to z nawiązką minimalnie niższy poziom kultury wykończenia auta, w porównaniu z "renomowanymi" markami, które z kolei okazały się być niejednokrotnie znacznie bardziej zawodne w trasie. Mimo oczywistych faktów, większość - pożal się Boże - tzw. fachowców-teoretyków ocenia wyłącznie na podstawie znaczka - bo przecież nie wypada dobrze mówić o czymś takim jak jakieś Daewoo. No cóż - tym profesjonalistom chętnie pomacham przejeżdżając obok swoją Nubirą, podczas gdy sami będą czekali na poboczu na pomoc drogową do swoich wypasionych fur...

dodano 04.02.2014 12:44:26 przez

Musze przyznać ze przed zakupem obawiałem sie trochę tego auta ale muszę powiedzieć ze niesłusznie :) Auto ma mocny i niezbyt oszczędny silnik o pojemności 2 l przy bardzo małej masie 1213kg bo tyle waży auto (nie wiem skąd panowie z autocentrum w wzięli wagę 1322kg) auto jest zadziwiająco dynamiczne.Wnętrze jest przestronne a zawieszenie dość miękkie. Generalnie mój egzemplarz nie miał łatwego życia bo eksploatowany był na Taxówce Dodam że w aucie w zasadzie od nowości zainstalowana jest instalacja gazowa Landi Renzo (przy czym nie jest to instalacja sekwencyjna) przelatał już na niej prawie 250 000

dodano 13.02.2005 08:53:10 przez

W sumie po pięciu latach można powiedzieć "nie najgorzej " . Najgorszy w tym wszystkim jest serwis fabryczny (Wrocław) wykazujący się ignorancją i bezczelnością w wyłudzaniu od klienta pieniędzy. Gdyby nie to,że znam się trochę na tej pracy to wyciągnęliby niezłe sumki za wyimaginowane naprawy. A auto w sumie bez więkkszych awarii: najpoważniejsze naprawy to : 1. Wymiana łożyska oporowego podczas której okazało się ,że należy wymienić tarczę sprzęgła i docisk - 600PLN (części i wymiana) 90000km 2. Wymiana uszczelki pod głowicą

dodano 27.11.2010 11:16:10 przez

Na plus napewno cena zakupu, dużo serwisowanych aut, części tanie jak barszcz, zero rdzy ocynkowne nadwozie co prawda nie wszędzie ale nie miałem żadnych problemów, pojemny bagażnik, dużo miejsca w środku, b.dobre wyposażenie, w zimie paliła od razu zero problemów. Na minus słabe gumy wahaczy, hamulce słabe, spalanie tragedia w trasie nawet ok bo 7 ale w miescie to 9,5 na luzaka a jak przyciśniesz to od razu wskazówka od paliwa na twoich oczach maleje. Ogólnie oceniam auto na 4 w skali 0-6

dodano 20.02.2011 14:05:05 przez

Nie jest to Audi, ale równocześnie nie jest to Polonez. Nie można po nim oczekiwać wspaniałego prowadzenia, bdb hamulców i przewyższających oczekiwania osiągów. Równocześnie może zaskoczyć wygodą jazdy, wielką przestrzenią w środku i chyba mimo wszystko niezawodnością silnika. Auto idealne do firmy, jako autko dla młodego gniewnego, którego trzeba przytemperować :) Psują się drobiazgi i to denerwuje. Na gazie lubi strzelić w kolektor - uroki takiej a nie innej konstrukcji.

dodano 23.04.2012 18:12:39 przez

Kiedy zmieniałem rok temu samochód pomyślałem o Nubirze. Tutejsze komentarze przekonały mnie, że nie ma czego się bać. BZDURA! Auto jest tanie i widać to na każdym kroku. Fatalne zawieszenie, marne wyciszenie, skrzypiące wnętrze, blaszany zbiornik paliwa, fatalny dostęp do wymienianych elementów. Jako nowy, mógłby to być całkiem przeciętny samochód, ale po kilku latach, kiedy trzeba wymieniać elementy robi się niefajne, bo choć części są tanie, to juest ich sporo.

dodano 23.04.2005 13:12:41 przez

Kupiłem Nubirę II w 2000r .teraz ma juz przejechane 200 000 km ,ale sprawuje sie jeszczze niezle. Jedyny minus to brak klimatyzacji ,a plusów jest zbyt duzo zeby wymieniacSUPER AUTO Teraz mam zamiar go sprzedac i gdyby nie to ze jest w nim troche mało miejsca to kupiłbym znowu Daewoo (Chevrolet),ale gorztsniejszym wyborem dla mnie jest Skoda Superb 2.5 TDI POZDRAWIAM___RADOMSKO

dodano 07.09.2008 21:46:24 przez

Po pierwsze: auto z udokumentowaną historią za śmieszne pieniądze. Po drugie: nie sugerować się znaczkiem na masce, zapomnieć o dużych klopotach koncernu Daewoo. W wersji CDX jest dobrze wykonane, materiały też są OK. Jeżeli ktoś poszukuje auto rodzinnego z charakterem (silnik) dobrze wyposażonego to jest to propozycja dla niego. Budżet średnio zarabiającej rodziny poradzi sobie bez problemów. Małe koszty serwisowe.

dodano 19.10.2004 17:13:33 przez

Nubira kombi z roku 2001 jest bardzo ciekawą propozyja za niewielką cenę. Polecam ją każdemu kto ceni komfort i pojemność auta. Wyposażenie jest całkiem pokaźne air bag kierowscy i pasażera ,abs, klimatyzaja, wspomaganie kierownicy, tempomat, "przypominacz" o włączonych światłach i kluczyku w stacyjce, automatyczna skrzynia biegów, centralny zamek. Auto wykończone jest z lepszych materiałow. Siedzenia są welurowe.

dodano 10.08.2008 22:50:03 przez

Samochód dla kogoś kto chce tanio kupić duże pudełko do wygodnego podróżowania z punktu A do B. Poprzednio jeździłem Mazdą Xedos V6 2.0 z 92 roku. Tych dwóch aut nie ma co porównywać - Xedos był super wygodny, bardzo szybki. Ale jak się popsuło coś to koszta były straszne! A tu jadę wolniej, mniej wygodnie, ale też nie męcząco i dojadę. A jak co to części tanie jak barszcz.

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Rocznik: 2014. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 1.4 100KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 1.4 90KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Daewoo Nubira, oglądali także

Dowiedz się więcej o Daewoo Nubira