Ocena kierowcy - Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d

Bombel Wrocław, 20 lat temu
Rok produkcji 1982
Fiat 126p
za takei pieniadze nie ma co wybrzydzac, nie ma tanszego w zakupie i ekspolatacji auta, teraz ich nie szanujemy, gdy zostanie mniej, wtedy zaczniemy, w holandii jest np fan klub ( 100 kaszlaczkow) i jakos nikt ich nie "popycha" na swiatlach, mimo ze jada prawym pasem i daja z siebie wszystko biedaczyska.ja swojego kocham i nigdy nie oddam:) jak ktos chce kupic to niech napisze -1000pln wroclaw (hooop@op.pl)
kultura pracy? dobre.. ogolnie wloska 600-setka jest ok, na ssaniu nawety bardzo, zima zdarzy sie ze cos postrzela, ale mozna przezyc.co do elastycznosci to musze powiedziec ze daje rade jak na malca, bo przy 40 wlaczam 4 bez problemu, wiadomo ze najwieksza elastycznosc jest na 3:))
daje rade, ale: nie synchronizowana 1 (82 rok oryginal), czasem wsteczny nie chce wejsc, czasem 1 ogolnie zauwazylem ze czasem mam 1 w miejscu 3 a trojke w miejscu, gdzie w innych autach jest 5:) zupelnie jakby skrzynia byla poluzowana na mocowaniach.ostatnio 2 razy wyskoczyla mi 1 i zaczyna mnie to martwic...:/
luzy na kierownicy ogromne, zbie sie na to malutki luz na kazdym lelemencie, od drazka po zwrotnice, te ostatnie szczegolnie upierdliwe.wyciek z ukladu.zbieznosc ok.
nie jest zle, poprzednik 9 fiat 500) mial gorsza:)
co to? w tamtych czasach, pomyslal bym ze chodzi o ekonomie;D
ogrzewanie super, nawet po zdjeciu uszczelek kadkuba ze swiecy.troche pachnie palonym, ale to normalka, w trabantach maja gorzej ( ogrzewanie z rury wydechowej). co do wentylacji to mozna poprawic fabryke, nawiercajac dziury 1cm, kolo zamka drzwi w blotniku od srodka.ale i tak w zimie trzeba szybke uchylac. najgorsze jest zamarzanie szyb......... od srodka! wiaze sie to zapewne z gromadzeniem sie wilgotnosci w aucie:(
maluch:) siedzenia na maxa do tylu i jest git, oczywiscie oryginalne bez zaglowkow:)
kiepska sprawa, moj byl wyjatkowo glosny, wymienilem tlumik na tekle i....... wcale nie jest glosniejszy:) ale przedtem zdazalo sie ze nawet harczal na mnie:) przed zima wyciszam go od srodka, wpychajac wate pomiedzy blache.
pali roznie, ogolnie miesci sie w 5-6 litrow.przeglad kosztuje tyle samo co mercedesa - 90pln a nawet wiecej, bo trzeba mechanikowi na bro zostawic.naprawy wykonuje sie samemu, kosiarka jest bardzie skomplikowana, czesci smiesznie tanie, ja cale auto.
mecza glownie pierdoly, zalane swiece czasem,cieknace podszybie,wycieki oleju.
zwrotnice,linki,swiece,a najgorsza jest blacha, sypie mi sie nawet na rownych i nie obitych powierzchniach ( bable)
Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d