Ocena kierowcy - Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d

Sajmon, 19 lat temu
Rok produkcji 1989
Fiat 126p
Jestem subiektywny, lubię to autko. mało pali i ma tanie części, po za tym nieraz uratowało mi tyłek. Genialnie się sprawdza jako drugie autko w rodzinie.
No cóż biorąc pod uwagę że to konstrukcja z przed 40 lat jest dobrze
Szkoda, że pierwszy bieg nie jest synchronizowany, ale cóż jakoś sobie można poradzić, pozatym świetnie rozłożone poszczególne biegi.
Samochodzik prowadzi się świętnie- małe szalone pudełko, po mieście rewelacja, może na trasie i na łukach z dużą prędkością jest gorzej ale nie można mieć wszystkiego.
To chyba też zależy od wzrostu, ja widzę świetnie, ale wycieraczka nie zbiera mi do końca śniegu co jest trochę kłopotliwe, bo mam zimą lewy słupek grubości 20 cm.
Mały bagażnik psuje całość na dzień dobry, mało miejsca z tyłu, średnio z przodu, ale i w pięć osób się jeżdziło, ze znajomymi (a koledzy jacy byli zadowoleni:)
ogrzewanie jest jest genialne- jak jade na zakupy to włącza się kiedy wracam, jak na uczelnie to jest ciepło pod uczelnią. Wentylacja, hmmm- małe boczne okienka całkiem nieżle więtrzą autko latem.
jak wyżej
Zastanawiałem się czy nie postawić przeciętnie, ale zastanowiłem się dlaczego nie mam radia w nim i już mi się przypomniało. montaż według mnie bez sensu. Zabawa kto będzie głośniejszy on, czy magnetofon nie dla mnie.
moje średnie spalanie przy jeżdzie trasa/miasto=ok.50/50 to 5l benzyny (wożąc siebie i siostre chudą jak kościotrupek i troche książek na uczelnie( to sporo waży, dlatego go kupiłem)
Ostatnio ceny lecą na łeb na szyję, ale znależć dobry egzemplarz tez jest trudno
żadnych nie przewidzianych usterek
Może to zabrzmi tak jakbym mówił o VW ale wirzcie mi że mówię o moim kaszlu, jakoś tylko raz popsuł się rozrusznik.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.6 22KM 16kW [l/100km]

5,1