Fiat Bravo II 1.4 T-JET 16V 120KM 2007-2012 - Oceń swoje auto

II
1.4 T-JET 16V 120KM 2007-2012
lista nadwozi Fiat Bravo II

Oceny Fiat Bravo II 1.4 T-JET 16V 120KM 2007-2012

3% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 12.10.2009 przez

Tu moja opinia z blogu http://nuovabravo.blox.pl po roku użytkowania: Tak tak, to już rok czasu odkąd jeżdżę Bravo. Powinien być jakiś szampanik hehe (może dziś trzeba będzie pomyśleć). W rok przejechałem 19000 km i takie mnie naszły myśli: Zalety: -elastyczny silnik z powerem od niskich obrotów -zadowalające spalanie (szczególnie w mieście) -wciąż piękny design i materiały -pakowny nie jest, ale jakoś zawsze wszystko upchałem hehe -audio -super układ hamulcowy -dobry klimatronik -miękkie podłokietniki w drzwiach Wady: -spalanie na trasie mogłoby być niższe (jakieś 7l jest) -fotele mojej wersji... dają radę, ale mogliby sporo poprawić, w 9letniej primierze się fajniej siedziało -za mało schowków! Powinien być schowek na okulary, więcej na desce schowków, w drzwiach na butelki, w tunelu na puszki tak by się nei przewracały, chłodzony duży schowek -wycieraczki dobrze nie zbierają, trzeba nowe jakieś wypróbować Usterki: -wgnieciona felga -mały odprysk-rysa na drzwiach -schlał trochę płynu chłodniczego, ale od dolewki nic nie ubywa -akcja serwisowa (coś tam sprawdzali) -przecięta część gumy przy klapie silnikowej (od nowości...) -bardzo podatny na zarysowania a'la carbon deski rozdzielczej -żona miała problem z otwarciem drzwi (centralny sprawdzany w serwisie) -czujnik alarmu, się przyłamał w jednym miejscu i się aktywował czasami kiedy nie powinien (nowy w ASO założony) Czy kupiłbym go drugi raz? TAK, ale z pakietem sport (inne siedzenia, podobno dużo fajniejsze). Czasem myślę, że jednak się starzeje bo bym chciał SUVa tak żeby się nie przejmować podwoziem, felgami i dziurami oraz wysokimi krawężnikami i leśnymi drogami. Ale to dopiero jak już Fiacior dojeździ do końca :] czyli mam nadzieję, za jakieś 15 lat (w sumie 14 hehe).

dodano 29.07.2009 przez

Jestem szczęś;owym użytkownikiem Fiata Bravo 1,4 T-Jet 120 KM. Mam autko od 2 miesięcy i powiem że za tygpdnia na tydzień jest co raz lepiej. Ergonomia na najwyższym poziomie, wyciszenie super i przede wszystkim stosunek jakości do ceny. Zastanawiałem się między Golfem VI i Fordem Focusem. Ale jak zobaczyłem nowego Fiata Bravo od razu się w nim zkochałem. I najważniejsze CENA!!!! Mój ma czarny perłowy kolor pakiet sport i przyciemniane szyby. Nawet właściciele mercedesów czy BMW się za nim oglądają :-) Moim zdaniem nie warto przepłacać. Co do silnika to powiem tak. Jeżeli ktoś dużo jeździ to warto zainwestować w diesla. Silnik 1.4 T-JET jest super. Elastyczność jak w dieslu. Tylko to spalanie. Na początku przez pierwsze 1000 km brał 10 litrów na mieście!!!! Ale teraz spalanie systematycznie spada i obecnie przy przebiegu 3000 km jest na poziomie 8 litrów. Na autostradzie rewelacja. Jechałem do wrocławia autostradą średnio 120-130km\h i spalanie miałem na poziomie 6,4 litra. Dla mnie rewelacja. Dlatego nie żałuje zakupu. Wiem że mam pod nogą 120 KM i jak muszę to z nich korzystam a na mieście jeżdże spokojnie i spalanie jest na zadawalającym poziomie. Dlatego uważam że nie warto dopłacać do diesla. No chyba że ktoś pokonuje rocznie ponad 30 tys. km.

dodano 26.02.2011 przez

jest gitara za takie pieniądze (jeszcze dostaem upustu 14k w salonie w Żywcu)mam autko nowocdzesne, dynamiczne i nieźle wyposażone. Odnośnie paru osób piszących czemu nie ma porównań w gazetach np bravo, golfa czy octavi. a powiem ze są: http://www.auto-swiat.pl/1-polacy-kupuja-oczami-fiat-bravo-kontra-vw-golf-peugeot-308-renault-megane-i-skoda-octavia tylko blado wypada konkurencja:))) Utarło się fiat bla bla bla... Niemniej ja nie mam ani poczucia wstydu ani jakiegoś niedosytu. Ogladałem przez zakupem ocyavie ale jakoś sie nie polubiliśmy, vw golf z wygladu niezły ale nie był wart tych pieniędzy zwlaszcza po serwisie i czesciach po okresie gwarancji. Do fiata czesci zawsze tanie byly i nawet jak cos padlo to tanim kosztem sie naprawic dało i dalej jezdzic a nie płakac 2a miesiace ze skrzynia w golfie pękła i trzeba wywalic koszt polowy autka czy wielowahaczowke zrobic za niezlą kase. FIAT JEST OK

dodano 30.12.2014 przez

Auto mam od 4 lat, jestem z niego bardzo zadowolony, świetnie się prowadzi i ma dobry i nie skomplikowany silnik który zapewnia bardzo dobra dynamikę jazdy i nie jest paliwożerny przy tym, dobrej jakości materiały we wnętrzu wszystko dobrze spasowane, spory bagażnik jak na auto tego segmentu. Auto jak do tej pory bezawaryjne, nie liczę wymiany przekładni kierowniczej bo było to na początku jeszcze na gwarancji i była to wada konstrukcyjna Fiat wprowadził nową poprawioną przekładnię i ta już nie sprawia najmniejszych problemów(w poprzedniej wersji był jakiś problem ze smarowaniem i się zacierały) po za tym przez 4lata użytkowania zero awarii myślę że jest to bardzo dobra propozycja dla osób szukających auta z segmentu C, opłaca się zakup na wyprzedaży rocznika ja za swoją dałem 57tys podczas gdy katalogowo kosztował 68tys i do tego dostałem po negocjacjach prócz powiększonego upustu komplet kół na zimówkach

dodano 22.12.2009 przez

auto warte swojej ceny.jeśli ktoś nie robi naprawde dużych przebiegów silnik godny polecenia.ciągnie bardzo ładnie i sprawia naprawde sporo frajdy prowadzącemu.mam bravo z pakietem sport i wg mnie najładniejsze wnętrze klasy kompaktowej(nic nie puka nie stuka nie trzeszczy wykonanie naprawde na wysokim poziomie).skrzynia 6 biegowa(brak jakiegokolwiek haczenia,biegi praktycznie "wchodzą same").klimy nie miałem okazji sprawdzić jeszcze natomiast ogrzewanie przy temperaturach -17C sprawuje sie doskonale.miejsca z przodu wystarczająco nawet dla rosłych kierowców z tyłu mogłoby być ciut więcej ale nie odbiega to od standardów obowiązujących w autach konkurencji.widoczność do tyłu średnia(ciężko wyczuć tył jak i przód auta wiec dla niewprawnych kierowców polecam czujniki)za to duże lusterka umożliwiają bezproblemowe manewrowanie.podsumowując autu wystawiam maksymalną ocene.pozdrawiam

dodano 12.08.2011 przez

Samochod jest idealny dla osoby mlodej, ktora na pewno doceni wyglad zewnetrzny samochodu jak i wnetrze, ktore jest o wiele ladniejsze niz w Ibizie, Golfie, Octavii czy nawet Passacie. Srodek jest naprawde bardzo ladnie skomponowany i wiele osob, ktore jezdzi drozszymi samochodami stwierdza, iz jest ladnie. Wyprzedzanie to bajka. Nieco gorzej jest ze spalaniem (na szczescie,zalezy od ciezaru nogi). Aczkolwiek, widze na drogach tez wielu starszych uzytkownikow.Co im sie podoba? Trzeba ich zapytac:) Balem sie wydajac 50tys na samochod, ale po niecalym roku stwierdzam, ze zakup byl bardzo udany. Na pewno kupilbym jeszcze raz. Bo co ja bym kupil za 50tys lepszego??!!

dodano 30.04.2009 przez

Nie byłem zmuszany do zakupu tego samochodu, odbyłem nim wcześniej aż 3 jazdy próbne, porównywałem z wieloma konkurentami i ostatecznie miałem problem ze zdecydowaniem pomiędzy Bravo a Toyotą Corollą. Ostatecznie wybrałem Fiata ale ciszy panującej w kabinie Toyoty bardzo mi żal... Przyjemność z jazdy w Bravo jest zdecydowanie większa, jakość materiałów użytych w kabinie nieporównywalnie lepsza, ale... gdyby to lepiej wyciszyli wyszedłby ideał :-) 27.11.2009 - Po wymianie poduszki silnika jest zdecydowanie ciszej a moje zdanie o samochodzie wyraźnie się poprawiło (o kontroli jakości w fabryce FIAT-a mam już wyrobione zdanie :-/ )

dodano 20.07.2008 przez

W porównaniu z Brava to skok cywilizacyjny jest ogromny. Wykończenie auta na dobrym poziomie, tworzywa dobrej jakości, nie powinny skrzypieć, skóry na kierownicy i lewarku, tapicerka b.dobrej jakości. Generalnie w mojej wersji (kolor maranello, spojlery, ciemne felgi 17", sportowe wykończenia wewnątrz) nie ma teraz w ofercie auta do 110tys.zł. tak ładnego jak Bravo II. Japońskie pokemony nie mają startu. Tak naprawdę to porażką w tym aucie jest tylko spalanie na poziomie nie do przyjęcia. Oczywiście nie jest to auto rodzinne.

dodano 24.06.2010 przez

Po roku czasu, jak obiecałem tak piszę. Nie stało się nic szczególnego, jestem po pierwszym przeglądzie, który biorąc pod uwagę obecność turbiny (droższy olej) nie był drogi. Samochód jeździ dalej świetnie, żadnych stuków w zawieszeniu, nic nie skrzypi, dobry montaż, jakość materiałów pozostaje na wysokim poziomie, po eksploatacji. Uwagę zwracam tylko na dość miękki lakier, myjnie automatyczne, absolutnie odpadają. Samochód nadal cichy, silnikowo nie widać śladów zużycia, bezproblemowa jazda, bezstresowy zakup. Polecam.

dodano 02.08.2008 przez

jestem pozytywnie zaskoczony przemianą Fiata ,z kopciuszka robiącego tanie toczydła zmienił się w firmę która ma pomysł na samochód i to nie tylko Bravo bo i 500-ka czy Grande Punto to udane modele, a kłopoty z jakością samochodów to dzisiaj chleb powszedni poducentów nawet Mercedesa (wyjątkiem jest chyba tylko Mazda)bezpośrednia konkurencja(Skoda Kia Hyundai)produkuje bezosobowe przemieszczacze dla emerytów ,jedyna konkurencja dla Bravo to Seat Leon może jeszcze nowy plastikowy Focus