Ocena kierowcy - Fiat Doblo I

whojda@wp.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 2004
Fiat Doblo I 1.2 65KM 48kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Autko świetnie zaprojektowane, ergonomiczne, w miarę przyzwoite plastiki, świetne nawiewy. Dużo miejsca. Lepiej jeździ, niż wydawało by się po pierwszym kontakcie z nim. Im dłużej go mam, tym bardziej go lubię. A nie byłem do końca przekonany przy zakupie. Miał być topornym dostawczakiem a okazuje się być wygodnym autem rodzinnym. Może tylko siedzenia troszkę za twarde (w porównaniu z Picasso czy Mazdą). Przypominają mi czasy Poloneza, ale są jednak bardzo wygodne. Bardziej, niż wydają się na pierwszy rzut oka. Kilka minusów jest, ale biorąc pod uwagę cenę i przeznaczenie, to da się wybaczyć.
Jak zimny to stuka, dłużej trzeba kręcić zapłonem, elastyczność ok
1 nie ma, 3 i 4 dopiero się rozpędza. Na początku biegi kiepsko wchodziły, ale się rozkręcił
Jak na sztywną oś i pióra to jestem mile zaskoczony. Trochę zbyt twardy tył, jak jest pusty ale i tak przerosło moje oczekiwania. Myślałem, że będzie gorzej.
Mam drzwi z tyłu a nie klapę i dopiero po wyjęciu zagłowka środkowego cokolwiek widzę. Za szeroki słupek. Do przodu i na boki rewelacja. Lusterka cud - dopiero teraz nauczyłem się cofać na lusterka. Obniżam notę za widok (w zasadzie brak) we wstecznym lusterku
Jestem pod wrażeniem... wszystko w zasięgu i logiczne. Plus za rozwiązanie ze światłami i wyłączaniem silnika.
Jeszcze nie było zimy ani +30 stopni, ale jak grzeje to grzeje a jak chłodzi to mimo gorąca, faktycznie wieje chłodem. Prawie jak stara klima :-)
W Picasso nie mam tyle miejsca. Z tyłu trzy dorosłe osoby na trasie nie narzekają, boję się tylko półki nad głową. Jeszcze w nią nie uderzyłem, ale ciągle mam takie wrażenie.
Jak na tą klasę - super. Jestem mile zaskoczony, choć w wersji osobowej nie powinno być tyle blachy na wierzchu. Jeździ się ciszej, niż myślałem. Dopiero powyżej 120 zaczynam sobie przypominać, że to nie do końca osobówka. Za to minus.
Miasto 8,5 Trasa 5-6 Przyzwoicie, ale pod warunkiem, że nie kręcony wysoko i dużo na luzie. Jak zaszaleję, to od razu 10 po mieście...jak na silnik 1,2 to sporo
45 600 za podstawową wersję 1.2, która jednak ma komputerek (nie spodziewałem się w tej klasie) i poduszkę dla kierowcy. O wspomaganiu nie wspomnę (choć Punto nie ma)
Jeszcze nie jestem w stanie napisać, na razie bez zarzutu. Wycieraczka z tyłu musi machnąć ze 3 razy zanim wyczyści szybę a i tak tylko mały kawałeczek.
Na razie rewelacja. Po Fiacie spodziewałem się, że będą problemy.

Usterki Fiat Doblo I

Fiat Doblo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu