Ocena kierowcy - Fiat Ducato III Furgon średni

Tomek 1975, 11 lat temu
Silnik 2.3 Multijet 120KM 88kW
Rok produkcji 2008
Fiat Ducato III Furgon średni 2.3 Multijet 120KM 88kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Świetna duża paka.
Karoseria : zawiasy tylnych dzwi
Przeniesienie napędu : wodziki w skrzyni biegów
Ducato mimo swoich wielu wad jest rewelacyjnym dostawczakiem, to jest po prostu koń roboczy tego oczekliwałem przy zakupie i to dostałem. Wiele drobnych usterek ale zawsze dotarłem do domu może nie zbyt komfortowo ale zawsze taniej w stosunku do konkurencji. Pamietać o przeglądach i olejach ( częściej niż zalecają) a na pewno dotrze się do miejsca przeznaczenia.
Dość dobra relacja kosztów do osiągów, standartowo miewszczę się w 11 litrach przy pełnym ładunku i prędkościach autostradowych. Jak do tej pory bez żadnej poważnej awarii. Wadą jest że silnik pracuje na pasku rozrządu a nie na łańcuchu więc raz do roku spore koszty wymiany ( około 2 tys)
Wodziki w skrzyni lecą strasznie szybko już trzy razy naprawiałem, po za tym bez zarzutu chociaż dla mnie ze względu na ekonomiczność 1 i 2 p[owinny być dłuższe.
Standard w klasie busów, nie powala ale też nie ma większych zastrzeżeń
Widoczność super, rewelacyjne lusterka ( wersja blaszak), trzeba paniętać tylko o szerokich słupkach w kabinie, przy zakrętach o 90 stopni trzeba uważać na pieszych bo ich po prostu czasem nie widać.
Tragedii nie ma ale ten kto projektował położenie gniazd 12 V obok miejsca kubka na napoje ( zbyt płytkie)był kompletnym idiotą. A już kompletnym nieporozumieniem jest umieszczenie wlewu płynu do spryskiwacza.
Jest nieżle ale bardzo długo się nagrzewa, i lubi się psuć potencjometr ogrzewania
Od razu mówię że trzeba kupić amortyzowane siedzenie kierowcy. W standardzie na długich trasach dupa odpada. Ogólnie standardowe fotele są niewygodne. Mało miejsca na nogi dla kierowcy lewa, lewa noga na długiej trasie cały czas w jednym położeniu.
Dla mnie kiepsko po 1000 kilometrów czuję się jak po koncercie rockowym
Jest nieźle przy rozsądnej jeździe pali między 8 a 12 litrów ( 15 też potrafi spalić) ale przy ładunkach które wożę i prędkości jest jak najbardziej ok. Przeglądy w ASO drogie ( Citroen i Peugeot są tańsze) a fachowość obsługi zwala z nóg w negatywnym znaczeniu ( wymieniałem klocki a wyjeżdżając okazało się że hamulce nie działają. Omijać ASO we Wrocławiu na Karkonoskiej. Po skończeniu gwarancji polecam każdy wqarsztat który ma pojęcie o dostawczych.
Za sprintera bądź craftera trzeba dać minimum 30-40 tys. więcej, dostajesz zasadniczo to samo. Ducato może jest mniej wygodne ale na pewno bardziej niezawodne ( duże usterki) więc do pracy nadaje się idealnie. Jakość do cena idealnie, na pewno niczym innym nie przewieziesz towaru taniej.
Poważnych usterek brak ale jeśli chodzi o drobiazgi to jest tego sporo klima, potencjometr temperatury, wodziki skrzyni, poduszki resorów, zawiasy tylnych drzwi, szybko palące się żarówki. Upierdliwe ale zasodniczo nie wpływają na jazdę
Nigdy nie zostałem w trasie a zrobiłem już 250 tys. póki co żadnej poważnej usterki nie było ( kolegę ze Sprinterem z 2010 już trzy razy do domu wiozłem)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 Multijet 120KM 88kW [l/100km]

9,6