Ocena kierowcy - Fiat Freemont

Rok produkcji 2013
Fiat Freemont 2.0 Multijet II 16v 170KM 125kW 2011-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Auto fajne, choć jak zagłębia się w opinie i problemy to może ich być dość sporo. Mój egzemplarz narazie chodzi i jeździ się pewnie i wygodnie. Szczególnie zimna na śniegu. Auto trzyma się drogi jakby było przyklejone. Duże spalanie. Choć to wina w moim przypadku krótkich odcinków. Jednak i tak spalanie jest o dużo, za duże. Dzieci mają dużo iejaxa i wygody. Bagażnik jak na gabaryty auta nie jest dość spory. Silnik pracuje ładnie i cicho, wyciszenie jest bardzo dobre. Nagłośnienie Alpine również daje rade. Skrzynia jest słabo spasowana z silnikiem i nieco przeciąga. Samochód pomimo swoich gabarytów świetnie się zbiera przy wyprzedzaniu. Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne. Przyciąga oko. Na pewno nie jest to samochód tani w utrzymaniu. Samochód ma dużo ukrytych funkcji, jednak wszystkie trzeba odblokowywać z poziomu programu alfaobd poprzez obd2. Dla kogoś kto często nie robi tego jest ryzyko że można coś pomieszać w konfiguracji samochodu. Samochód posiada dużo schowków i bajerów. Największy problem to spalanie!
Dobrze się zbiera. Dużo Pali.
Źle spasowana. Przeciąga na obrotach. Płynniej chodzi na manualu lub po prostu delikatnie operować pedałem gazu.
Świetnie trzyma się drogi. Napęd 4x4 rewelacyjnie działa w momencie poślizgu lub stawiania auta bokiem. Wyciąga samochód na prosty tor bardzo szybko. Świetnie jeździ się w warunkach zimowych.
Dość dobry stan jak na swój wiek.
Bardzo dobra widocznosc. Z tyłu mała szyba. Ale i żona cofamy na lusterka, które są naprawdę bardzo duże. Ponadto są czujniki parkowania i kamera cofania. Brakuje czujników parkowania z przodu, ale być może w mojej wersji.
Fajne nawiewy od góry i panel do sterowania z tyłu, którym operują sobie dzieci.
Tani w utrzymaniu samochód to nie jest. Nie ma co wierzyć w te średnie spalanie które znajdujemy w internecie. Ja się nim kierowałem i życie mnie szybko wyprostowało.
Dobry egzemplarz nie jest tani ale jest prestiż na drodze w pewnym stopniu
Ja nie doświadczyłem ale na forum co chwilę jakieś problemy z bluetooth i innymi rzeczami.
Podobno skrzynie są drogie w regeneracji. I naprawie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Multijet II 16v 170KM 125kW [l/100km]

11,2