Ocena kierowcy - Fiat Marea Sedan

plebi@wp.pl, 20 lat temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1997
Fiat Marea Sedan 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
ogolnie fane autko, duze, ekonomiczne i dynamiczne, ogromny bagaznik, wysoki komfort jazdy, polecam wbrew co niektorym opiniom osob ktore nie mialy a sie wielce wypowiadaja
silniczek jak na tą pojemność i masę samochodu pracuje moim zdaniem niemal doskonale, nic wiecej nie potrzeba, jest bardzo dynamiczny i szybko się zbiera szczególnie powyżej 100km/h , wyprzedzanie nim to czysta przyjemność
nie mam zastrzeżen, poza lekkim skrzypieniem, ale to wada wszystkich brava/bravo/marea
jezdzi się tym wspaniele, jest bardzo szeroka i niska co sprawia że do drogi jest niemal przyklejona, gdy wchodzimy w zakręt z dużą prędkością i co drugim juz bysmy wylecieli w pole po dodaniu gazu, tutaj wyraźnie odczuwa się jeszcze większe przyciąganie do asfaltu, jest naprawde sztywna a zarazem komfortowa co w fiatach rzadko się zdarza (ale tych tańszych), w kabinie nie są dczuwalne zbyt gwałtowne hamowania czy wejścia w ostre zakręty, naprawde ekstra !!!
duże powierzchnie szyb, raczej bez problemu, mi jedynie troche zawadza boczny słupek jak fotel kierowcy odsuniety jest na maksa, no i szyby ciągle paruja, ogrzewanie tylnej to prawie nie działa, zanim rozmrozi szybe to już większość skończy jazdę :-((
bez zastrzezeń
tu nie jest najlepiej, dosyć długo się nagrzewa, potem jest już OK, tylna szyba bardzo słabo odparowuje
w tym względzie jest fenomenana, miejsca jest tak dużo jak w mało którym aucie, np na odsuniętym na maksa fotelu kierowcy mało kto sięga pedałów, z kolei przysunięcie fotela w kierunku kierownicy sprawia powstanie prawie 1m przestrzeni miedzy oparciem a tylnymi siedzeniami, poza tym podłokietniki zarówno z tyłu jak i z przodu znacznie poprawiają komfort jazdy, w tym względzie należy się szóstka !!!
silnik na wyższych obrotach jest doyć mocno słyszalny ale nie żeby był jakiś szczególnie dokuczliwy, wystarczy wlaczyc radio i juz go nie slychac
moim zdaniem na te gabaryty bardzo dobra, na paliwie średnio 7-8litrów, a na gazie nie więcej jak 9litrów choćby się nie wiem jak jeżdziło, przynajmniej tak jest u mnie a więc ekonomiczne autko, ceny napraw w serwisie rzecz wiadoma okropnie wyoskie, ale kto robi w serwisie?
zaplacilem 18tys za 6cio latka co moim zdaniem jest smieszna cena, tak duzego i komfortowego samochodu (praktycznie limuzyna) w cenie to sie raczej nie kupi
notorycznie psuja się gumy wokoł klamek (Bravo/Brava/Marea) dotyczy to wszystkich tych samochodow bo maja identyczne klamki, gumy sa poobrywane od slonca i pekaja od mrozow, poza tym nic szczegolnego nie zauwazylem
przy 110 tys poszedl mi walek rozrzadu, czesc ktorej sie praktycznie w ogole nie wymienia, naprawa 1500zl, w serwisie chcieli ok 2,5tys
Dziennik kosztów dla Fiat Marea Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
11,2