Ocena kierowcy - Fiat Marea Sedan

Luka, 18 lat temu
Silnik 1.8 16V 113KM 83kW
Rok produkcji 1997
Fiat Marea Sedan 1.8 16V 113KM 83kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Miałem już wiele aut. Opla Vectrę, Calibrę, Forda Fiestę, Seata Ibizę, Hondę Civic, Toyotę Corolle. Jedna cecha jaka łączy te auta to rdza!!! Masakra, poprostu korozja zjadała je szybciej niż się starzały. Okropieństwo!! Drogie części i żadnych większych rewelacji. Kupiłem Mare i nie chcę jej w chwili obecnej zamienić na żadne inne auto. Swietna stylistyka, super wykonane wnętrze, zarówno wizualnie jak i pod zględem materiałów. Super cichy silniczek i bardzo elastyczny. Tania w utrzymaniu, komfortowa i świetnie wyposażona. wszystko automatyczne, podgrzewane, klimatyzacja. Fiat ma zepsutą opinie, tylko zastanawiam się czemu?? Pewnie panującu w Polsce kult aut niemieckich, które w 99 % sa walone we wszytskie możliwe strony i psuje się w nich dosłownie wszysko o czym można tylko pomysleć . Koszmar
Silnik pracuje cichutko, bez zarzutu. Jest niezwykle elastyczny, bardzo dobre przyspieszenie i kultura pracy.
rewelacyjne przełożenia, niezwykle płynnie i delikatnie. Byłem bardzo zaskoczony, na serio fiat się bardzo postarał.
Nie jest to auto terenowe, a drogi w Polsce jakie sa to wszyscy wiemy. Auto ma utwardzone zawieszenie, prowadzi się bardzo stabilnie i delikatnie. Jazda dla mnie jest czystą przyjemnością.
Widoczność bardzo dobra, natomiast dla niektórych mogą być nieco uciążliwe grube słupki przednie i boczne, ale za ładny wygląd trzeba się trochę pomęczyc:))
Wszystko w Mareii znajduhe sie na swoim miejscu. Przełączniki bardzo czytelne i miłe w obsłudze. Niczego nie brakuje.
rewelacyjne ogrzewanie i system wentylacyjny. Przy mrozach -20, w kabinie po krótkim czasie robi się już cieplutko i szyby nie parują.
Kierowca nie może narzekać, bo nie ma nawet za bardzo do czego się doczepić. Wygodny i regulowany w obu płaszczyznach fotel kierowcy, regulowana kierownica, dobre trzymanie boczne, wszystko w zasięgu ręki, podłokietnik, pełna uatomatyka, chyba nie trzeba nic dodawać!
rewelacyjne wyciszenie klapy silnika oraz przestrzeni pomiędzy silnikiem a kabiną. Wszysko w silniku wyłożone specjalną powłoką tłumiąca wszelkie odgłosy. W środku po zamknięciu drzi cichusieńk. Powyżej 120 km/h robi się w kabinie trochę głosniej, niestety.
Zuzycie paliwa jak na silnik 1.8 nie jest bardzo wygórowane. W mieście pali ok 10 litró, natomiast w trasie ok 8. LPG średnio 10-11 litrów, sam byłem zdziwiony, że tak rozsądnie. Świetne przyspieszenie i czasami noga potrafi byż trochę cięzka:)) Przeglądy w dobrej cenie, wszędzie serwisy obsługujące fiata, bogata gama zamienników. Prawde mówiąc wystarczy robić odpowiednie przeglądy i wymieniać zurzytę części, wtedy nie ma żadnych nieprzewidzianych wydatków.
Takie auto za śmieszne pieniądze.
Nie miałem jeszcze większych problmeów, a auto ma juz przejechane ponad 160 tys. Polecam wszystkim.
Powazne usterki to może ewentualny wypadek jaki maiłem, poza tym nie ma!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 113KM 83kW [l/100km]

8,9