Ocena kierowcy - Fiat Marea Weekend

Silnik 1.9 JTD 105KM 77kW
Rok produkcji 1999
Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo niskie spalanie
Inne : najuciążliwsze jest to,by dostać się do jakiegoś podzespołu-trzeba demontować wszystko co jest obok.
Karoseria : Parowanie szyb
Inne : Brak dobrej literaury dot.eksploatacji i napraw Marei-książki z Bravo/Bravy nie polecam
Przeciętne auto,bez jakiś wielkich fajerwerków.Dobrze zaprojektowane,ładne,kiepsko zmontowane.Jak na aspiracje do klasy średniej-dobrze wyposażone,ale jakość wykonania i materiałów - słaba.
Jak na w miarę nowoczesną jednostkę napędowa niezłe osiągi,ale nie powala na kolana.Trudny dostęp do wszystkiego pod maską,dodatkowe utrudnienie dla użytkowników-brak dobrej literatury.Zakup książki od Bravo/Bravy jest niecelowy-o JTD praktycznie nic nie ma.
Przyzwoita.Jak do tej pory nie mogę na pracę skrzyni narzekać.
Na codzienne potrzeby-w sam raz.Prowadzi się dobrze,zobaczymy ile wytrzyma \"spód\" na polskich dziurach.
Duży minus za miniaturowe lusterka.Z miejsca kierowcy widoczność jest niezła,tylko te parujące szyby...
W kabinie wszystko jest w miarę na swoim miejscu.Największe zastrzeżenia mam do materiałów użytych w kabinie-jakość jest bardzo niska.Tapicerka ma skłonności do przecierania się na krawędziach a plastiki są twarde,nieprzyjemne w dotyku i podatne na zarysowanie.
Ogrzewanie przeciętne,ale wentylacja słabiutka.Hałas przy funkcji \"MAX DEF\"-ogromny.
Naprawdę dużo miejsca.Cztery osoby jadą Mareą w doskonałych warunkach.Kombi-duży plus za wielkość bagażnika.
W środku cicho.Podróżowanie z prędkością 70-85km/h odbywa się w ciszy.Na zewnątrz nawet Silnik JTD wyraźnie daje znać na jakim paliwie pracuje.
150 km dziennie robię Mareą i spalanie na poziomie 4.6 l/100km uważam za dobre.Niestety niższa jakość wykonania/materiałów warunkuje wyższą usterkowość,a części nie są tanie.Dla przykładu:kpl. rozrząd+wszystkie filtry+olej+pasek wielorowkowy z rolkami to wydatek około 700 PLN.
Ta kategoria to domena Marei i Fiata.W porównaniu z niemiecką konkurencją łatwiej znaleźć dobre auto w przystępnej cenie.Ale niższa cena=niższa jakość-wybór należy do Ciebie.
w sumie kilka żarówek i nic więcej nie wymieniałem.
Padła mi do tej pory świeca żarowa-dostęp jest dramatyczny,więc na razie jej nie ruszam.Cieknie maglownica i na razie tyle.Ostatnio przestał działać spryskiwacz tylnej szyby.Dla niewtajemniczonych-fabryczna wada-zacinająca się klamka klapy bagażnika.
Fiat Marea Weekend