Ocena kierowcy - Fiat Panda II Hatchback 5d

Jacek z Warszawy, 17 lat temu
Silnik 1.2 MPI 69KM 51kW
Rok produkcji 2004
Fiat Panda II Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
mocna "czwórka" sie należy, ale te usterki, chociaż nie unieruchomiły auta to psują nieco całokształt.
Z tym silnikiem Panda jest dość szybka i elastyczna. Do 100km/h można poszaleć, natomiast potem szczególnie na piątym biegu elastyczniość jest słaba. Sama kultura pray jest wysoka, bo silnik przy niskich obrotach pracuje wręcz aksamitnie
Krótki lewarek sam wpada w rękę, biegi wchodzą lekko i bez haczeń
Jak kogoś wioze co ma dużo wieksze auto to najcześciej jest po wrazeniem mozliwosci jezdnych tego w sumie małego auta. Jednak czasem można sie nabawiac strachu na ostrych zakrętach, bo chociaż auto zawsze trzyma sie drogi to jednak mocno sie wychyla na zkrętach .Trzeba sie przyzwyczaić.
Doskonała, jedynie lusterka boczne mogły by być większe.
Bardzo dobra, wszystko tam gdzie trzeba. Wsiadziasz i jedziesz w ciemno:)
Grzanie dobre ale schładzanie w upalne dni raczej przeciętne, trzeba sporo odczekać.
Biorąc pod uwage wymiary trudnio oczekiwać więcej. Dwójka pasażerów może liczyć na przestrzen jak w wiele większych autach. Z tyłu na nogi jest mało miejsca, ale nad głową jest go tyle, że po kabinie w czasie rozmowy echo idzie:) Ja mam 182cm wzrostu i nie odsuwam do końca fotela wiec jest dobrze z przestrzenia na nogi.
Do prędkości 100km/h w kabinie jesyt wręcz cicho. silnik jest bardzo dobrze wyciszony i nawet szybka autostradowa jazda z predkościa 140km/h nie męczy. Gorzej z szumem wiatru który otacza kabinę. W wietrzne dni szum może przy wyższych predkościch dokuczać, polecam odpiąć relingi.
mały samochód to małe koszty. tu panda jest bezkonkurencyjna.
Duże, dużo droższe auta się psuja cześciej (a np. znajomy ma yarisa to mi opowiedział o przygodach z elektorniką i skrzynia biegów lub passata za 80tys co się psuje na drodze) wiec mała i tania panda wypada wręcz dobrze. Polecam:)
przpalona zarówka stopu lewego (2zł) "świerszcz w dmuchawie" gwarancja a jak nie ma to ok 110zł
wymaiana przełącznika zespolonego od kierunkowskazów (gwarancja) a jak nie ma to 450zł!!! - Mnie niudolny seriwis fiata 2razy naprawiał to, a potem jeszcze dwa razy wymieniał-naszczescie na swój koszt:) Ale nie można tego zapomnieć, wstyd panowie wstyd

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 MPI 69KM 51kW [l/100km]

6,3