Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d

Maniek, 1 miesiąc temu
Silnik 1.2 8v 65KM 48kW
Rok produkcji 2009
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d 1.2 8v 65KM 48kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
mam wrażenie że Polacy nie rozumieją motoryzacji, segmentu aut, dopasowania ich do swoich potrzeb i statusu, według mnie Punto 1,2 spełnia zapotrzebowanie na auto dla 80 procent Polaków, ale i tak większość powie panie, takie pudełko? ni ma czym jechać, nie ważne że ktoś dojeżdza 3 km do pracy w której zarabia minimalną krajową ale Passat 2.0 w dieslu musi być xd, nie ważne że Emeryt nie jeździ prawie w ogóle ale zięciu kupił 2,5 litrowego Suva to ja też będę miał i to z kołem na klapie !! xdxd tymczasem Punto jest na poziomie Golfa 3, i Ci sami ludzie którzy teraz powiedzą Punto to badziew, 20 lat temu Golfa 3 uważali za cud inżynierii xdxd tak więc uważam że Punto to spoko samochód na co dzień, a Passat 2.0 w dieslu był stworzony dla dobrze zarabiającego Niemca który dojeżdza do pracy po 50 km dziennie w jedną strone, a 2,5 litrowy Suv był stworzony dla szefa firmy
do miasta w sam raz, a i raz w roku na lotnisko czy wakacje też dowiezie, w segmencie A i B cztery cylindry nie są standardem, , więc pochwała za to, dzięki temu silnik ma ładną kulture pracy i jest cichy, mało pali, benzyna więc zimą pali nawet przy -20
działa
nie wiem czy to kwestia utrzymania mojego modelu, bądz jakichś regeneracji ale jest zaskakująco dobrze, mogę puścić kierownice i jedzie jak po szynach
Rdzy u mnie nie ma
do przodu bardzo dobrze, do tyłu średnio, ale auto jest małe, można je wyczuć
Wszystko proste jak budowa cepa, radio, trzy pokrętła od nawiewów, kilka przycisków, menu w języku Polskim
zimą po kilku km grzeje, klima jeśli sprawna to chłodzi, oczywiście w autach powyżej 10 lat klima zazwyczaj jest tylko na papierze, i nie mówię tu o Puntach ale o każdym aucie i każdej marce
na taxi się nie nadaje ale to normalne pełnowymiarowe auto dla 4 osób, sporadycznie i na krótkich dystansach dla 5
na mieście bardzo dobrze, na postoju wydaje się że silnik zgasł, powyżej 100 km/h coraz głośniej
każdy mechanik naprawi, części tanie i od ręki, dużym plusem jest to że jest mnóstwo używanych części np jeśli chodzi o blachy reflektory itp
jedno z tańszych aut, kupiłem za 10 000 zł, za ten sam rocznik Corsy czy 207 wołają nawet po 18 000

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 8v 65KM 48kW [l/100km]

Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d