Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

dedek@poczta.onet.pl, 19 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2002
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Ogólnie można być zadowolonym szczególnie jak widzę jakie problemy mają niektórzy znajomi z autami z autami znacznie droższymi.
Brak elastycznośći, trzeba trzymać na obrotach i mieszać biegami .Po małej przeróbce dolotu udało mi sie przesunąć max wartość momentu obrotowego o ok 1000 obrotów/min u dół i teraz jest OK.
Dobrze zestopniowana, może z 10 razy nie wszedł bieg, przy wkładaniu wstecznego czasem trzeba najpierw ruszyc do przodu.
Za mocne wspomaganie przy większych prędkościach.
Tył tragedia cofanie tylko na lusterka, przód trzeba uważać na pieszych pojawiających się nagle zasłupka.
ok nie odczywam zmęczenia ani w mieście ani na długiej trasie.
Denerwuje parująca od wewnątrz szyba gdy zwiększa się wqilgotność na zewnątrz, już miałem wątpliwą przyjemność jechać w nocy na ogrzewaniu w lecie. Głosny i mało wydajny wiatrak nadmuchu
Przód OK tył raczej dla dzieci.
Czym wiekszy przebieg tym bardziej słychac zawieszenie, tylne siedzenie i tylnia półka też o sobie dają znać. Silnik cichy do 120 km/h. W trasie z zamknietymi szybami całkiem przyjemnie.
Trasa do 90km/h max 4,8-5,2 l/100km ale Kraków-Łódź przy średniej 99km/h to juz 10,2 l/100km. Miasto od 6,5 do nawet 8,5l/100km ale to zależy od sposobu jazdy.
Za 40000zł ciężko było mi znaleść auto tak żwawe, mające klimę, 5 drzwi, lakier metalik, dwa lata gwarancji.Przeglądy tanie i co 20000km. Mimo obaw że to tylko fiat jestem zadowolony tylko ten błąd w konstrukcji drzwi przednich.
Skrzypiący pedał sprzęgła, raz trzeba było resetować komputer deski rozdzielczej zaczeły się swiecić wszystkie kontrolki. Zdecydowanie za mała pojemność akumulatora w zimie trzeba doładowywać po wiekszych mrozach serwis zaleca po upływie gwarancji zamontowac wiekszy :))
Uszczelnienie skrzyni biegów, błąd w zaprojektowaniu drzwi, tną one z przodu uszczelkę i ta wada wystepuje we wszystkich znanych mi Puntach II. Wymiana uszczelek 300zł co dwa lata.

Usterki Fiat Punto II

Fiat Punto II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu