Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

^^Blokers^^, 21 lat temu
Silnik 1.2 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2003
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 60KM 44kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Uważam, że fiat Punto z silnikiem 1,2 8V to jeden z najlepszych samochodów dla młodzieży, ja osobiście zdecydowałem się na nadwozie 5drzwiowe i nie żałuje-- zyskałem bowiem o 33litry więcej miejsca w bagażniku i kulture przy wsiadaniu do tyłu, Punto jest o tyle przyjaznym samochodem, że bez wachania podaje się wszelkim modyfikacją!! Dostępnych jest też wiele gadżetów do tego autka szczególnie jeśli chodzi o tuning. No i oczywiście piękna linia autka!! Moim skromnym zdaniem--punto jest zaraz po Alfie 147 najSexowniejszym autiem w europie!!
Silnik jak na razie spisuje się idealnie, spala 6 litrów na 100km przy jeździe mieszanej, całkem dobre przyspieszenie, cicha praca, 60KM zupełnie wystarcza do tej masy autka
Skrzynie oceniam na 4 ponieważ nadal zdaża mi się że haczy przy załańczaniu pierwszego biegu
Jeśli chodzi o zawieszenie to dla mnie osobiście jako amatora tuningu jest zbyt miękkie, przy dość sporym obciążeniu bagażnika- tylne zawieszenie zbytnio się ugina co przy wpadnięciu w dziure na jezdni może się skończyć nieprzyjemną usterką :(
Widoczność niestety oceniam na fatalną poieważ-- cofanie z ukośnych parkingów trzeba wykonywać praktycznie na wyczucie i powolutku- a to z powodu braku mniejszych szybek w dość topornych tylnych słupkach, widoczność do przodu także ograniczają dość grube przednie słupki szczególnie przy wchodzeniu w lewy zakręt-- poprzez gruby słupek można np. nie zauważyć przechodnia na pasach po skręcie w lewo
Uwielbiam włoski styl więc deska roździelcza puntka jest zawsze dla mnie najładniejsza i milsza dla oka niż np. u niemieckich konkurentów-- rozmieszczenie przycisków też nie nastarcza problemów!! jest zadowalające!!
Z ogzewania jestem naprawde zadowolony --auto po wcześniejszym rozgrzaniu silnika-- nawet po dłużeszej przerwie od razu grzeje ciepłym powietrzem-- układu chłodzenia jeszcze nie miałem możliwości przetestować latem
Z przodu jest miejsca naprawde aż za dużo natomiast z tyłu --no cóż.... Zdecydowanie punto 1 generacji miało więcej miejsca!!
Silnik jest cichutki, natomiast denerwują mnie troszke nieszczelne uszczelki-- przez które przy większym wietrza dochodzą mnie różne gwizdy i świsty-- stukoty zawieszenia też są na dobrym poziomie
Silnik spala mi w tej chwili 6litrów na 100Km. W mieście przy dość silnym zatłoczeniu może wzrosnąć nawet do 7,5 litra-- z tym że, ja jeżdże raczej spokojnie i nie przekraczam 2000obrotów na niższych biegach!!
Stosunek ceny nowego samochodu na tle konkurencji klasyfikuje się na 1 miejscu!! Zarówno jeśli chodzi o segment tego pojazdu jak i zastosowanie w nim seryjnego wyposażenia!!
To co w fiacie zawsze denerwuje-- to z czasem trzaskające plastiki--mnie to jezcze nie dręczy-- ale jeżdżąc kiedyś Punto 1 -- ciągle na to narzekałem :)
Na punto i silniki 1,2 8V nie można narzekać-- awarie zdarzają się naprawde dość rzadko-- i nie są zbyt poważne!!

Usterki Fiat Punto II

Fiat Punto II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu