Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

Tomek, 17 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2000
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Jest to moje 5 auto, ale pierwszy Fiat. Wcześniej kupowałem tylko samochody niemieckie, które naraziły mnie na ogromne koszty eksploatacyjne. Punto to samochodzik ekonomiczny, dynamiczny, bardzo ładny (mój jest żółty), świetnie wyposażony(ABS,EBD,4xAirBag,pełna elektryka,klima,komputer itd), a do tego nie sprawia problemów eksploatacyjnych. Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu i z pewnością kupię jego następcę - Grande Punto
80KM + delikatny tuning silnika zrobiły z tego autka demona prędkości, nawet samochody z silnikami 2,0 nie odjadą ze świateł przede mną
6-biegowa skrzynia jest po prostu rewelacyjna, zapewnia doskonałą dynamikę i elastyczność
bardzo precyzyjny układ jezdny (wręcz sportowy) z przydatną w mieście opcją spomagania City, jednak sporting ma bardzo twarde zawieszenie seryjne oraz tragiczny promień skrętu
Poza szerokimi tylnymi słupkami jest OK
Wszystko na swoim miejscu, bardzo dobre wyposażenie seryjne
OK
Jak na tą klasę auta zadziwiająco duża ilość miejsca, kłopotliwe wsiadanie na tylną kanapę (3D)
Dość głośno, ale aktualnie za wrażenia dzwiękowe odpowiada stożek pod maską i sportowy układ wydechowy
Jeśli jedziemy jak emeryt (do 120 km/h) to spalanie utrzymuje się na poziomie 5,8 l, natomiast kiedy wyciśniemy wszystko z tego silniczka to pali jak smok - rekord to 14l/100km, części stosunkowo tanie i łatwo dostępne, przeglądy w ASO potwornie drogie
Cena za wersję Sporting jest dość wysoka (opisywany model kosztował 56.400 zł. jednak rekompensuje to wyposażenie oraz bezawaryjność tego samochodu
Jak do tej pory poza nienaturalnie częstą wymianą żarówek innych usterek nie było
Wymiana sprzęgła po 92000km, rozleciał się docisk

Usterki Fiat Punto II