Ocena kierowcy - Fiat Punto II Van

zupner@wp.pl, 22 lat temu
Silnik 1.9 JTD 85KM 63kW
Rok produkcji 2000
Fiat Punto II Van 1.9 JTD 85KM 63kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Samochód PUNTO był serwisowany cały czas w ADF Wrocław ale do czasu gdy z uszkodzonym katalizatorem dojechałem do firmy a tam szukano wszystkiego łacznie z wymianą filtrów,czujników.Wyjechałem z tej firmy wzbogacony o doświadczenia serwisantów odchudzonym portfelem,bez poprawy samochodu do domu miałem tylko 60km .Naprawe zrobiono mi w Katowicach w prywatnej firmie.Refleksja moja jest taka A co na to ADF jak panowie czujecie sie i czy jesteście zadowoleni z serwisowania samochodu PUNTO II 1.9D z opolskiego. prawdo podobnie panowie serwisanci wiecie o który samochód chodzi!!!!!!.
Po przejechaniu 50000km uszkodzone przewody przelewowe do wymiany,z pod końcówki wtryskiwacza widoczne nieszczelności (wymiana podkładki)Silnik przy niskich obrotach szarpire nawet przy spokojnej jeźdźie!!
jak na ten przebieg oraz warunki ekspoloatacji skrzynia biegów dobrze sie spisuje.
Wymiana na ośce napędowej długiej uszczelniacza oraz końcówki wyrównoważającej.
podczymuje słaba widoczność do tyłu!!! Ale dodaję na dodatek wycieraczki wytrzymały rok czasu teraz do wymiany komplet.
Okres zimowy dużo jazdy ale ogrzewanie chyba nie na warunki zimowe.
Jestem wysoki ale przy przejechaniu 1500km po wyjsciu z samochody samopoczucie dobre.
Jak na disla podtrzymuje producent nie bardzo sie postarał o wyciszenie.
Zuzycie paliwa przy stałej jeździe do 100km/h ok.5l ale powyżej tej szybkości do 7l .
Czesci podstawowe drogie jak filtr powietrza 70zł klocki hamulcowe tylko w ASO 200zł przód.tył dowiem sie jak będę wymieniał.
Jakie poważne usterki "Na gwarancji serwisowany w Wrocławiu w ADF ul.Karkonoska " co do serwisu firma nie ma zielonego pojęcia o silnika disla pomimo dość dobrej obsługi to jawnie stwierdzam że nawet nie wiedzą że w samochodach tych zabudowany jest katalizator,który miałem uszkodzony a panowie serwisanci chcieli wymienic mi pół silnika Zastanawia mnie jedno mam rachunki za przeglądy i naprawy ,po ostatniej wizycie w serwisie juz po gwarancji a mialem z silnikiem kłopoty bo był zatkany katalizator I CO NA TO pan.CISZEK mistrz zmianowy?!!
Fiat Punto II Van