Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Martin, 13 lat temu
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Fiata Seicento kupiłem jako 5-cio latka z przebiegiem 17 tys.km i sprzedałem jako 10-latka ze stanem licznika prawie 100 tys.km. To nie mało i nie dużo ale wydaje mi się, że dobrze poznałem plusy i minusy Seicento. Zaczne może od Plusów. To z pewnością bezawaryjność silnika. Poza kapiącym olejem z pod uszczelki klawiatury, nidy nie odmówił posłuszeństwa. Zawsze mogłem być spokojny, że zapali! Dobra jest też jego elastyczność, na 5-tym biegu ochoczo przyspiesza już od 60 km/h. Świetna wentylacja a w szczególności odparowanie szyb w wilgotne dni. Doskonała widoczność na wszystkie strony. Podstawowym minusem Seicento jest zawieszenie a tak naprawdę jego brak. Ani komfortu ani sportu tu nie uświadczysz. Po prostu skaczący ping-pong z dość dużymi przechyłami na zakrętach. Jak dla mnie kolumna kierownicy za krótka, nie mogłem dobrać wygodnej pozycji za kółkiem, poza tym niewygodne fotele. Bardzo szybko odmówiły posłuszeństwa silniczki wentylatora chłodnicy i tylnej wycieraczki. Tylne lampy szybko \"nabrały\" wody i wyblakły. Spalanie również nie należało do najniższych. W mieście trzeba bardzo uważać na obroty bo ten mały silniczek potrafi wypić. Generalnie rzecz biorąc Seicento to auto na krótkie trasy z elastycznym silnikiem dobrze radzące sobie w mieście. Ekonomiczne tylko wtedy jeśli przestrzegasz zasad ekodrivingu;)
Silnik słyszalny ale jego odgłos nie męczy ucha Również drgania nie są zbyt mocne. Nie ma tu systemu V-TEC ;) mimo to silniczek spokojnie ciągnie po mieście na piątym biegu przy 60km/h
Biegi wchodzą dość ciężko. W przypadku mojego auta redukcja biegu z 3 na 2 jest dość nieprecyzyjna, trzeba dokładnie \"wyczuć\" położenie lewarka.
Auto jest mało komfortowe. Zawieszenie nie jest sztywne lecz raczej źle zestrojone, skaczesz po drodze jak ping-pong, w zakręt nie możesz szybciej wejść bo się wychylasz.
Bardzo dobra na wszystkie strony.
Lewarek skrzyni biegów za daleko. Kolumna kierownicy za krótka, nie można dobrać wygodnej pozycji przy wzroście ok 180 cm.
Duży plus za wentylację, naprawde zero problemów z parą na bocznych szybach (również z tyłu). Gorzej z ogrzewaniem, schodzi dość długożeby człowiek mógł odtajać w zimie.
Zadowalająca. Każdy upchnie spokojnie nogi, nawet fotelik się zmieści ale raczej za siedzeniem pasażera.
Dość słabe. Słyszysz silnik od momentu rozruchu i wraz ze wzrostam tempa coraz bardziej.
Silniczek mimo, że mały mógłby spalać mniej ale nie ma tragedii, średnio w 7 ltr/100. Co do ceny części to jedne z najtańszych na rynku.
Szybko zacierający się wentylator chłodnicy. Zmurszałe osłonki gumowe reflektorów. Pęknięta uszczelka pod klawiaturą. Szybko zacierający sie silniczek wycieraczki tylnej.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]