Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

pawano, 12 lat temu
Rok produkcji 2001
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : Po 10 latach lakier wygląda naprawdę świeżo. Korozja właściwie nie występuje. A autko mimo że małe to całkiem interesująco się prezentuje, szczególnie w wersji Brush.
Silnik : Pali olej, szybko się zużywa uszczelka pod osłoną zaworów
Biorąc pod uwagę cenę i klasę auta jest ok. Nie ma fajerwerków, ale nie ma też tragedii. Dobre auto dla mało wymagających osób.
Kultura pracy silnika zdecydowanie poniżej przeciętnej, o elastyczności, czy przyspieszeniu lepiej zapomnieć. To nie jest auto do ścigania się, ale do ruchu miejskiego i dojazdu do pracy wystarcza.
Nie narzekam, póki co nie sprawiała problemów. Czasem jest trudność z wbiciem wstecznego, ale nie jest to permanentny problem. Poza tym biegi wchodzą bez problemów, nie trzeba się specjalnie gimnastykować.
Bez rewelacji, daleko mu choćby do aut segmentu B, ale z drugiej strony nie sprawiał mi do tej pory niespodzianek. Auto prowadzi się pewnie i z wyczuciem. Parkowanie to po prostu bajka, wszędzie wjedzie.
Nie narzekam ... choć te mikro lusterka. Za to świetna widoczność w czasie manewrowania, bardzo dobrze \"czuje się\" gabaryty auta. W czasie jazdy też nie ma specjalnych przeszkód ograniczających widoczność.
Wszystko na swoim miejscu. Jeździłem już wcześniej Fiatami, tak więc nie była konieczna jakakolwiek nauka, wszystko - choć nie ma tego wiele - jest tam gdzie być powinno. No może poza przyciskami sterowania elektrycznymi szybami.
Bardzo przeciętnie to wygląda. W porównaniu np. do Punto wręcz kiepściutko. Ale jadąc w pojedynkę wystarczająco.
No cóż, miejsca dla pasażerów z tyło to właściwie nie ma. W 4 osoby nie ma sensu jechać w dłuższą niż kilka kilometrów trasę. No chyba że z dziećmi. natomiast w 2 osoby da się całkiem wygodnie podróżować.
Kiepsko, silnik nie grzeszy kulturą, nie dostarcza też zbyt przyjemnego \"mruczenia\". Za głośno jak dla mnie jest już przy około 90-95 km/h.
Jeśli ktoś szuka taniego samochodu do pracy i nie jest przy tym specjalnie wymagający to nie będzie narzekał. Większość części jak do CC, koszty serwisu bardzo przystępne. Zużycie paliwa w moim przypadku przy dość mocno urozmaiconej trasie i przy raczej spokojnym użytkowaniu 5,5-6 l/100km.
Tu też przeciętna ocena. Auto tanie, ale też i widać tą taniość po nim. Choćby te nieosłonięte blachy wewnątrz - choć to też kwestia gustu.
Psują się raczej drobiazgi i rzeczy łatwe do naprawy, niestety raczej zbyt często. Mi już poszła uszczelka pod osłoną zaworów, ale jej koszt jest śmiesznie niski i łatwo ją wymienić. Poza tym zużywają się eksploatacyjne części. Poprzedni właściciel wymienił także tłumik i bak. Niestety bierze też olej.
Nie miałem na razie żadnej poważnej usterki, która unieruchomiłaby samochód. Poprzedni właściciel także, więc moja ocena jest pod tym względem pozytywna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

5,7