Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

zorro@osiedle.net.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Samochodzik polecam, ale gdybym miał teraz kupować to wolałbym dopłacić i kupić Pandę.
Najlepiej chodzi na 3 biegu od 40 do 80 km/h wtedy wgniata w fotel ;). Max speed jechałem 150 km/h autostradą. Samochód idealny na miasto, po trasie w trakcie wyprzedzania pojazdu jadącego 100km/h mogą być problemy
wsteczny haczy raz na 10 razy, ale to wystarczy puścić sprzęgło i znów nacisnąć. Ogólnie wszystkie biegi chodzą leciutko. Jedynka w mróz -10 stopni też czasem haczy
Za układ jezdny dałbym 6 bo autko super chodzi po zakrętach jak się napompuje koła na 2.5 bara :-) Wszystkie łuki nagłe skręty gwałtowne nie powodują zarzucania tyłkiem nawet na śliskiej nawierzchni. I po co komu te ESP ABS i inne stabilizatory jazdy ;)
Raz miałem taką sytuację że o mały włos bym potrącił pieszego na przejściu a to z powodu, że akurat zasłaniał go próg szyby przedniej i bocznej.
w glanach tym samochodem nie pojedziesz, w trakcie naciskania sprzęgła zahaczasz o hamulec, ponadto pedały powinny być bardziej przesunięte w głąb, no ale cóż autko jest małe.
mi ogrzewanie wystarczy takie jakie jest, jest dobre, nic więcej tu nie oczekuję
Przestrzeń będzie dobra dla dwóch osób jak odsunę siedzenia przednie na max
Zbyt mocno slyszalne odgłosy lekkich nierówności, ale mi to nie przeszkadza
równo (mierzyłem) na trasie Białystok - Zakopane spalił 4.95 l/100 km
Hmm o jakości można tu zapomnieć. Wady materiałowe typu rdzewiejący hamulec ręczny, huczące łożyska, rdzewiejący tłumik. Fiat chyba musi zatrudnić fachowców od Metaloznawstwa.
za dużo blachy wewnątrz, rdzewiejący szkietet siedzeń przednich.
tulejki tylnych wahaczy, ochronki gumowe półosi pod skrzynią biegów sparciały w tym razem jeden uszczelniacz półosi obok skrzyni przeciekał, przy większej prędkości i na zakrętach huczą łożyska(jeszcze nie wymieniałem), tłumik po 4 latach się przedziurawił (pracował jak WRC). Wszystkie te naprawy były robione w prywatnej firmie solidnie i dobrze, w Autoryzowanym servisie bym zapłacił 2.5x tyle. Aha i jeszcze konstrukcja hamulca ręcznego taka jak w maluchu (po 2 latach już mi niedziałał jak należy)
Dziennik kosztów dla Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
6,7