Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Grzezzgorz, 18 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Wdzięczne autko eksploatując je zgodnie z przeznaczeniem (miasto) sprawdza się świetnie. Trasy dłuższe - oczywiście są możliwe ale niestety nie bardzo komfortowe co jest oczywiste.
Silnik - wystarczający, przy solidnym przyspieszaniu troszkę głośnawy ale przy spokojnej jeździe nie przeszkadza. Planuję zmianę i testowałem nowości w przedziale 30-40tyś - np. nowość TOYOTY Aygo, Yaris - po nich w sejku było rozkosznie cicho. Umiejętnie operując skrzynią biegów silnik sie dobrze sprawdza.
Dośc lekka praca jednak trzeba nią operować spokojnie - synchronizatory nie zezwalają na "sportową" jazdę.
Na letnich oponach (nieco szerszych) doskonale się trzyma jak gokard. Wąskie zakręty i 3 bieg (najbardziej efektowny) to przyjemność, niestety "żyletki" zimowe - to całkiem inne auto - przechyla się i czuje się brak stabilności. W normalnym trybie urzytkowania układ jezdny jest wystarczająco zadowalający.
ok - proponuje się przejechać ww Aygo - z pozycji kierowcy patrząc w prawo przez tylną szybkę niestety nic nie widać. Eksploatując dalej seika i patrząc u mnie przez tą szybę pojawia się uśmiech i myśl - fiat nie jest wcale taki zły :-)
Oczywiście jak na swoją "klasę" wszystko poprawnie.
Zimą zastawiam chłodnicę i ogrzewanie jest sprawniejsze. Może po kilku sek nie jest już ciepło ale jak się troszkę nagrzeje jest kapitalnie. Oczywiści kubatrua (kubaturka) nie sprzyja wentylacji - jak jest komplet i deszcz to parują szyby solidnie.
Dla kierowcy ok - mam na uwadze moje 170. Z tyłu "ławka dla rezerwowych" na dłuższą trasę nie polecam.
Nie wykręcając nadmiernie obrotami jest dość cicho i radyjko szemrając jest słyszalne. Niestety nieoryginalny tłumik dodał nieco basu - polecam końcówkę na rurę (wylot spalin jest nieco dalej) to naprawdę pomogło.
Dziękuje nie narzekam od wiosny do jesieni ok 5.6 niemal tylko po miejskich drogach (raczej bez korków) zimą na krótkich dystansach do 6.8. Trasa lato do 100km/h nawet 4.6.
Fiat wcale nie jest taki zły a ten model przedewszystkim tani w eksploatacji - części są najtańsze na rynku. Komfort jest naprawdę przyzwoity - biorąc pod uwagę cenę (i tak za drogi jak wszystkie) jest dobrze. Ja jestem zadowolony, jeździłem znacznie lepszymi modelami różnych marek i zawsze po nich jakoś miło mi się jeździ fiaciątkiem.
Korektor świateł - hydrauliczny - do 3 lat i każdy się kończy (naszczęśćie na przeglądach nie interesują się panowie owym układem). Tłumik po 3 latch. Masa silnik-karoseria urwała się. Tarcze po ok 40 zaczęły bić i do wymiany.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]