Ocena kierowcy - Fiat Tipo I

Yogi, 17 lat temu
Rok produkcji 1991
Fiat Tipo I 1.4 76KM 56kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
w ciągu 1,5 roku zrobiłem ok. 40 tys. km, poza wymianą łożyska w kole, klocków, uszczelki pod głowicą, paska i napinacza rozrządu, świec i oleju nic nie robiłem. Generalnie za tak małe pieniądze warto go kupić, ale trzeba się liczyć z wkładem finansowym. To niestety nie wykonanie niemieckie, brak tu precyzji, dobrych materiałów, zwłaszcza w detalach takich jak tapicerka czy fotele,
na gazie zdecydowanie lepiej niż na benzynie
nie jest źle
prowadzi się naprawdę dobrze nawet wersję bez wspomagania, chociaż pole skrętu jest dość duże
widoczność to jego mocna strona
wg mnie lusterka za mocno wysunięte na boki, tylna kanapa też niezbyt wygodna przy długiej jeździe
ogrzewanie zimą super, latem bez klimy umarł w butach, nawet nie myśl o otwieraniu okna gdy na dworze jest powyżej 30 stopni
przód bez zarzutu, tył mógł być lepiej spasowany
żadna rewelacja, przy 90km/h jakoś idzie potem już radio lepiej wyłączyć
benzyna w granicach 8-9 l w cyklu mieszanym, przy "ciężkiej nodze" nawet 12l, gaz średnio 9l/100km pod warunkiem skręcenia przepustnicy gazu, nie ma przyspieszenia benzyny, ale zachowuje się jak diesel, wolno i dostojnie a przy tym oszczędnie, świetnie chodzi na gazie
ogólnie uważam że wart jest ceny w stosunku do tego co oferuje, czyli wygodnej jazdy, dobrej widoczności, niezłego prowadzenia, wygody wewnątrz, dla 2-3 osób idealny, przeciążony męczy się okrutnie, spala sporo czemu się trudno dziwić przy silniku 1,4. Generalnie mogę powiedzieć, że znam gorsze modele.
drobiazgi to słaba strona Fiata, zwłaszcza w roczniku takim jak mój, uszczelki parcieją, tylne lampy się kurzą od środka, wlot powietrza do środka nanosi tumany kurzu,

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 76KM 56kW [l/100km]

9,7