Ocena kierowcy - Ford Cougar

radek, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 131KM 96kW
Rok produkcji 1999
Ford Cougar 2.0 i 16V 131KM 96kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : jeden z ładniejszych samochodów, a napewno z fordów.
poza nie najlepszą dynamiką, i niektórymi plastikami wewnątrz, dla mnie ideał. Po dwóch latach posiadania sylwetka mnie nadal urzeka, polecam gorąco.
silnik w tym samochodzie wystarcza do przemieszczania. Dynamika jest tylko zadowalająca, cóż 130KM szału nie zrobi, ale ponad 200 poleci, na światłach ostatni nie odjeżdża, jest w miarę kulturalny i mało pali.Ogólnie dobrze, jak ktoś szuka dynamiki to wybierze 2.5 V6, za to na stacji wyda więcej.
krótkie skoki, biegi wchodzą precyzyjnie, może za wyjątkiem drugiego biegu, który zwłaszcza przy redukcjach wchodzi opornie. Dobrze zestopniowana.
Rewelacyjny. To auto było chyba projektowane dla wyższych mocy. Trzyma się drogi jak przyklejony, tylko na ciasnych zakrętach wyjeżdża lekko przodem. Hamulce mogłyby być skuteczniejsze.
Do przodu i na boki w miarę, chodź wystający przedni zderzak wymaga przyzwyczajenia, do tyłu masakra - tu potrzeba doświadczenia i uwagi przy parkowaniu.
Wszystko pod ręką, duży minus za brak podstawki na napoje. Trochę mało schowków. Wkurza słabe wykonanie tunelu środkowego, który trzeszczy strasznie.
Latem chłodzi, zimą grzeje. Tak jak powinno być, szybko osiąga zadaną temperaturę. Wydajna klima.
Kierowca i pasażer tak do 190cm nie mają powodów do narzekań, z tyłu wyżsi mają wrażenie klaustrofobii pobłębione przez tylne \"nocniki\" w które wpadają. Z drugiej strony w samochodzie tego typu, z mocno opadającą linią dachu nie ma co szukać przestszeni z tyłu.
Jadąc normalnie po dobrej drodze jest naprawdę cicho. Silnik zaczyna być słychać przy wyższych obrotach, chodź nie jest natarczywy. Powyżej 160 słychać szum powietrza przez uszczelki w drzwiach bez ramek. Ale wszystko w normie.
Tu jest bardzo dobrze. Niewiele ponad 9 litrów benzyny i 10-11 gazu przy jeździe mieszanej, przy tej masie to jest naprawdę ok. Mam założoną sekwencję BRC i nie mogę narzekać. Spalanie litr wyższe niż na benzynie, dynamika podobna , bardziej zależna od jakości gazu.
za niecałe 20tys nie kupimy auta które będzie zwracało na siebie tak uwagę jak \"kugi\". Przy tym naprawdę nieźle jeździ i daje dużo frajdy z jazdy.
Centralny zamek nie otwiera jednych drzwi, zapchany zawór recyrkulacji spalin EGR, ale auto ma 10 lat.
brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 131KM 96kW [l/100km]