Ford Cougar - Oceń swoje auto

lista silników Ford Cougar

Oceny Ford Cougar

1% lepiej niż w segmencie Auta sportowe (4,20)

dodano 13.04.2012 12:57:21 przez

Samochód na tle konkurencji wypada baaardzo przeciętnie. Najlepszą stroną auta jest wygląd zewnętrzny. Ciekawe kształty masywnego coupe przyciągają wzrok. Ładne przednie reflektory, duża maska są znakami rozpoznawczymi Cougara. Tył już nie jest taki rewelacyjny, ale to kwestia gustu. Wnętrze auta w moim mniemaniu zasługuje na duuuży minus. Design okropny, do tego szare plastiki i niskiej jakości materiały są kompletnym przeciwieństwem wyglądu zewnętrznego. Skórzana tapicerka jest najczęściej w opłakanym stanie. Stwarza to niechęć już po pierwszym kontakcie. Fotele miękkie, duuże w amerykańskim stylu. Na dłuższe trasy, aż za miękkie. Kompletnie nie pasują do sportowego auta, brak trzymania bocznego i śliski materiał nie zachęcają do szybkiego pokonywania zakrętów (podobnie jak miękkie zawieszenie i podsterowność auta). Cougar to auto bardzo dziwne, lekko sportowy wygląd w miarę mocny silnik V6, a reszty warunków do poszalenia nie zapewnia. Swoisty miszmasz;) Jeżeli już miałbym je polecić komuś to chyba do jazdy w trasie, po autostradach. Na pewno nie do miasta, duże spalanie i wymiary auta "kłócą się" z trybem miejskim;)

dodano 12.08.2012 19:52:13 przez

zakochalem sie w tym aucie, uwielbiam nim jezdzic, patrzec na to autko zawsze poprawia mi nastroj. Jest nie tuzinkowe, oryginalne, wyjatkowe i ma ponad czasowy wyglad. Prawde mowiac szukajac auta w ogole nie patrzylem na cougary, az kiedys z ciekwosci wszedlem na ogloszenia, nawet mi sie spodobal i postanowilem zobaczyc go na zywo. Jak sie okzalo oprucz nienagannego stanu na zywo prezentowal sie o wiele lepiej niz na zdjeciu a im dokladniej go oglodalem tym bardziej mi sie podobal i tak stalem sie szczesliwym wlascicielem tego pieknego auta. Dodam jeszcze, ze mialem wszesniej kilka samochodow, a z tego ciesze sie najbardziej czuje sie jak bym mial 18 lat bylo to moje pierwsze auto, ten samochod ma dusze. Ci co pisza, ze odbiega od konkurencji, skrzypi itp.. to nie wiem moze jezdzili zniszconymi egzemplazami, mialem i jezdzilem roznymi autami sportowymi i z tych lat cougar przewyzsza wszystkim! np. eclipsa, prelude czy hyundaia coupe. Jest piekny, wygodny, szybki i doskonale wyposarzony. Polecam to autko.

dodano 18.01.2011 01:38:20 przez

Jestem zauroczona tym samochodem,az do niemozliwosci.Po pierwsze-wyglad zewnetrzny.Mieszkam w Hamburgu,gdzie codziennie po ulicach krazy pelno 'egzotycznych',wypasionych fur-Cougar daje im wszystkim,spokojnie rade.Nie ma dnia,by ktos sie za nami nie obejrzal.Do tego glos silnika wkrecajacego sie na obroty-szczerze: sciszam radio,badz wylaczam. Dobrze wykonane i swietnie wyposazone wnetrze,wygoda i bezpieczenstwo podrozowania-brzmi jak wyjete z prospektu reklamowego,ale w 100% prawdziwe.Ponadczasowy design... Panowie z Forda 'popelnili' swietnie wykonany,sportowy samochod,dostarczajacy niesamowitej frajdy z jazdy.Niestety,trafili wtedy na zly czas-czas Audi TT,Alfy Romeo GTV itp.Owczesna cena,i 'male poszanowanie marki',czy inaczej powiedziane-bardziej utytulowana konkurencja,nie daly popularnosci cougarowi-wielka szkoda.Jestem pewna,ze ktoregos dnia,to auto stanie sie kultowe.

dodano 10.08.2013 15:28:23 przez

Dobrze z dużym plusem. Doskonale za koszty utrzymania i niezawodność. Prosty samochód nienaszpikowany elektroniką i benzynowym silnikiem w którym nie ma co się zepsuć. W srodku bardzo dużo miejsca dla dwoch osób. Wielki plus za olbrzymi bagaznik z podnoszoną szybą. Czego ja nie przewoziłem tym samochodem.Samochód bardzo dobrze spisuje sie na LPG (zalozylem BRC w bardzo dobrym warsztacie). Wada samochodu jest malo dynamiczy silnik 2.0. Do sprawnego wyprzedzania trzeba kreciu na wysokie obroty.Komu to przeszkada moze szukać V6 ale tam koszty napewno beda wieksze. Polecam auto dla kogoś kto liczy koszta a przy tym lubi się wyróżnić. Auto przepiekne i budzi zainteresowanie.

dodano 24.08.2009 00:22:25 przez

Jeździłem poprzednio Renówkami i ostatnie trzy lata Oplem Calibrą z silnikiem 2,0 115KM wię po Cougar-ku 2,5 v6 170KM spodziewałem sie czegoś więcej... Moją "gorycz" osładza jednak komfort jazdy, wnętrze i wyposażenie Cougara. Irytuje mnie natomiast zużycie zawieszenia, czy układu jezdnego. W tym wypdu NAJGORSZYM ELEMENTEM TEGO SAMOCHODU, PODOBNIE JAK I WIELU INNYCH SĄ NASZE DROGI, ZWŁASZCZA "POLNE" DROGI LUBLINA :( PO KTÓRYCH NAJCZĘŚCIEJ JEŻDŹĘ!!! (Piszę "polne" a nie "wiejskie", bo w ostatnich latach wiele gmin postarało się, by nawet przez pola prowadziły gładkie asfaltowe drogi, a te w Lublinie bardziej przypominają wyboiste, polne drogi!!!)

dodano 21.11.2005 12:15:11 przez

Dobry samochd, nigdy mnie jeszcze powaznie nie zawiodl (co czasem ma miejscy przy dzisiejszych nowych samochodach). Autem przejechalem juz 86.000 km. Musialem wymienic czujnik predkosciomierza. Aha .. auto kupilem z przebiegem 76.000 km i od przebiegu ok. 90.000 nie dzialaja podgrzewania siedzen. Pozatym to musialem naprawic (wymiana tranzystora) uklad sterujacy druga przepustnica (zmienne dlugosci kanalow dolotowych), bo brakowalo mu tchu od ok 3.900 obr, kiedy to uklad ten przelacza na krotkie kanaly dolotowe i silnik dostaje prawdziwego kopa. Dlatego tez jezdzac do tej granicy obrotow mozna uzyskac przyzwoite spalanie.

dodano 16.07.2009 13:09:14 przez

Auto jest dla karłów, walę zawsze głową w sufit. Brakuje jakieś 5 cm do wyprostowania głowy. Z tyłu to już makabra. Da się wytrzymać tylko parę kilometrów. Mam 180 cm wzrostu. Pozatym auto w porównaniu do Focusa, Escorta jest przepiękne. Szkoda, że nieszczelne przed deszczem. A jeżeli chodzi o dynamikę no to V6 da się poczuć. Po zapaleniu się zielonego światła wyprzedzam auta ale te na następnęj krzyżówce. Deptając pedał gazu na biegu trzecim początkowo auto rozpędza się bardzo szybko by przy 4 000 obrotów poczuci mocne uderzenie i prawdziwe wgniecenie w fotel. Jeśli chcesz się ścigać trudno będzie znaleść przeciwników.

dodano 02.03.2008 19:05:14 przez

Ogólnie auto b dobre nic nie zaluje ze go kupilem.Jedyny w swoim rodzaju rzadki model.Jeden z ładniejszych coupe.Mógłby byc troche lzejszy to by jeszcze lepiej szedl ale w sumie i tak ma kopa 170kucy rozpedza te 1,5 tonówke w 8,6sek do setkiZałuje tylko ze automata nie kupilem bo jestem zwolennikiem ale w owym czasie w tej cenie nie bylo szans wszystkie automaty byly duzo drozsze.Napr.polecam ja swój kupilem za 4tys euro ze 100 000tys km do tego sekwencja i jezdze jak autem ktore paliloby 7litrów benzyny a komfort nie porównywalny no i ten mruk silnika bajka

dodano 15.10.2010 11:18:42 przez

Auto świetne, pomimo że FORD. Z LPG troszkę więcej gimnastyki, ale gdyby nie to auto jeździ super i w sumie jest mało awaryjne, jeśli chodzi o jakieś poważne usterki. Ponadczasowa sylwetka i tylko motor 2,5 V6. Wersja 2.0 w tym aucie to nic specjalnego i w cale dużo mniej nie pali, a V6 to muzyka dla uszu i moc. Świetnie trzyma się drogi. Z częściami można sobie poradzić w dobrej cenie, ale trzeba troszkę gimnastyki w używkach, chyba że ktoś ma bardzo gruby portfel na ASO. Polecam - jeżdżę 5,5 roku i nie sprzedaję!

dodano 30.12.2005 19:02:35 przez

Jest to najpieknieszy model auta dostepny za calkiem przyzwoitä cene, szkoda , ze juz nie produkowany,szkoda tez ,ze duzo pali, musialem przerobic na gaz, gdyz jezdze miesiecznie 5-10 tys.km, a przez to duzo stracil na mocy(ten co napisal ,ze pali 6 litröw chyba go ma na obrazku)przydalbysie silnik diesla,ale wizualnie jest super , wszystkie przeglädy robie w serwisie Forda ,gdyz bezpieczenstwo moje i uczestniköw ruchu jest najwazniejsze. PS. mam kilka fordöw ten jest najlepszy.

Dowiedz się więcej o Ford Cougar

Ford Cougar 102