Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

cerber-78@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Ford Escort VII Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskakuje niezawodnością.Jak na swą klase super duży bagażnik dla mnie to duży atut.
Karoseria : tylne nadkola rdza
Escort to taki typowy średniak.Niczym się nie wyróżnia,po prostu solidne tanie autko nie rzucające się w oczy.Do jazdy a nie do lansu.
To mocna strona EDKA.Jest praktycznie bez awaryjny.mocy jak na 1.4 starczy na polskie drogi jak się umie obchodzic z lewarkiem zmiany biegów.Na gazie jest z tym gorzej ale za to taniej.po tylu latach pracóje równiutko.
Niby wszystko ok ale coś jej brakuje.Czasem należy poprawic wsteczny,reszta biegów wchodzi tak jakoś.Sam nie wiem może się czepiam,no bmw to nie jest.Przełożenia elastyczne dośc dobre jak na miasto.
Prowadzi się dobrze.Idzie równo nic nie ściąga dupka troche lata jak pusto w środku ale to częsta dolegliwośc przednionapędowców.Wspoma nie za miękka więc pasuje.
Tutaj również jest dobrze.Żonka malutka ale fotel elektryka także jak podniesie tyłek widzi całkiem spory kawałek świata.Ja mam 130kg i dla mnie jest ważne że to wersja 2 drzwiowa bo nie przeszkadza mi boczny słupek gdy patrze w bok a fotelik mam na maxa do tyłu.
Co tu można wymagac wszystko pod ręką ale denerwuje mnie przycisk światła przeciwmgielnego często przy wsiadaniu włączam go kolanem przez przypadek.
U mnie bomba !! Nadmuch mocny szybki odparowywują w moment,cieplutko robi się zanim wyjade z parkingu.tylna szybka działa troszke wolniej ale tragedi nie ma.
W bmw e-46 było jak dla mnie ciaśniej.W edku przód ok no może troszke na boki barki mi sie gniotą o drzwi ale w bmw było to samo.Jak żona kieruje to sie mieszcze z tyłu no za mna nikt juz nie usiądzie,w bmw było to samo a kosztowało 12 razy tyle co edek no i zgineło a edek śmiga dalej ha ha.
Tak sobie u mnie brak nadkoli plastikowych z tyłu wiec troszke dochodzi hałasów do środka.Silnik i układ wydechowy też nie należy do najcichszych.Za to zero szumów.
Na benzynie było ok.8.5l na mieście trasa tak 6.5 przy lekkiej nodze.Na gazie 12l miasto 10l trasa.Ale nigdy nie zmieniałem świec i przewodów wysokiego napięcia a od tego dużo zależy.Klamoty tanie i nie ma z nabyciem problemów naprawy również tanie ze wzgledu na bardzo prostą budowe auta.
Naprawde warto !!!!!!!!Za takie pieniążki to cud,ponoc ten silnik 1.4 nie do zajechania.Obiecuje że sprawdze bo tłuke nim naprawde tysiące kilometrów.Wozi wszystko i jeździ po wszystkim.Mój pitbull biega 20-30km dziennie po lesie linka przez okno i śmiga obok edka.
Auto jest tak proste w budowie że niema co tam się psuc.Co rok musze wymienic uszczelke pod kapą zaworową raz wymienilem jeden cylinderek hamulcowy dobrze na gazie dobrze raz w roku wyczyścic silniczek krokowy no i zaczeła przepuszczac uszczelka w korku od wlewu oleju poza tym klocki oleje i śmigac. Po 3 latach na naszych drogach musze wymienic amorki no ale co ten bolid nie woził przez te lata szzzooook.Acha no i raz wymieniałem stabilizatory drążków oraz łożysko prawy tył.
Brak i oby tak dalej !!!!!!!!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

11,3