Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

Ford Escort VII Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Tragedia szczególnie ta półka
Zawieszenie : Jeszcze większa tragedia
Silnik : Zawsze ma jakieś odchyły
Ogólnie źle, Fiat uno którym jeździłem wcześnie sprawował się o wiele lepiej i był zdecydowanie tańszy w utrzymaniu.
Silnik przeciętny, troszkę lewego powietrza i silnik głupieje. Gdzieś jakiś brud silnik znów głupi. Do gazu kompletnie się nie nadaje, co trochę trzeba regulować. Gniazda zaworów szybko się wypalają nawet jak jest dobrze ustawiona i okresowo sprawdzana instalacja LPG. Świece tylko motorcraft bo na zamiennikach silnik co? ano głupieje czyli jak zwykle u forda obroty falują kiepskie spalanie itd. olej tylko katalogowy bo inaczej hydropopychacze nie działają jak trzeba i zawory słychać...
Bez większych zarzutów, choć ideał to nie jest.
Zawieszenie tragedia, wiecznie jakieś stuki puki głównie z przodu. Wymienisz jedno, psuje się drugie.
W lusterkach ładnie widać, przez tylną szybę trochę gorzej.
Moja żona jak prowadzi to torebki nie ma gdzie położyć. Żadnych półek. szufladek itp a to co jest to najwyżej na paczkę papierosów albo coś o podobnych rozmiarach. Musiałem wywalić popielniczkę że by CB zainstalować bo brakuje miejsca na konsoli. Za to bagażnik może być choć nie powala pojemnością.
Grzeje...
Przeciętnie, z tyłu trochę mało miejsca na nogi.
Źle nie jest, dobrze wcale...
Części drogie jak na tą klasę auta, zaworek odpowietrzania skrzyni korbowej 95zł!!! a powinien kosztować z 10-15 zł rozrząd komplet 250 minimum, olej taki jaki jest zalecany min150 zł świece 100 itd itp. Spalanie podałem w LPG. Benzyny 10-15% więcej.
Za drogi jak na to co sobą prezentuje.
Przez rok wymieniłem łączniki stabilizatorów (i już z powrotem do wymiany), sworznie zwrotnicy, siłowniki przy tylnej klapie, masę kołków przy listwach, uszczelkę tu i tam, parę śrubek, żarówek i wkrętów, rurę gumową od chłodnicy bo przegrzewa się od kolektora wylotowego, głośnik od radia, siłownik od centralnego zamka wiecej nie pamiętam...
Sprzęgło kompletne, zawór odpowietrzania skrzyni korbowej. zaspawana dziura w tylnym nadkolu, rdzewieje jak cholera. Z przodu jest taka półka na aku. wymyślona przez inż z USA i tam zawsze woda stoi. I zastanawiam się jak oni w kosmos polecieli jak mają takich bezmyślnych inż. Wyrdzewiała mi na tej półce dziura i mi się na nogi lało.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

9,8