Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

gszymon, 14 lat temu
Silnik 1.3 KAT 60KM 44kW
Rok produkcji 1995
Ford Fiesta III 1.3 KAT 60KM 44kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Stosunkowo mała korozja jak na to auto i ten wiek samochodu.
Karoseria : Drobna korozja na nadkolach
Układ hamulcowy : Nie moge wynienić płynu hamulcowego, bo mam odpowietrzniki zapieczone ;-/
Skoro to jest prze zemnie kupiony, zarobiony, oszczędzony znaleziony i wybrany samochód no to musi być doby. :-)
Trochę \"świszczą\" zawory, ale to planuje na wiosne wyregulować. :)
Biegi zmieniam bardzo lekko i przyjemnie, czasem tylko są problemy ze wstecznym biegiem, mam nadzieje, że to nic poważnego.
Nie długo wymienię uszczelkę na przegubie, bo mam pękniętą, a na wiosnę tuleje co się rozwulkanizowała, ale tak poza tym nie mam powodów do narzekań.
Z przodu idealnie, z tyłu wystarczająco do parkowania i normalnej jazdy, z boku są martwe pola na wysokości klapy od bagażnika, w których mały fiat może się schować i nie będę go widział ani w lusterkach, ani z boku
wszystkie porkętła czujniki, kontrolki w zasiegu ręki.
Szyberdach ręcznie opuszczane szyby i nawiewy, skutecznie radzą sobie z brakiem klimatyzacji. ;-)
Po mimo małych rozmiarów zarówno z przodu jak i z tyłu jest dużo miejsca na nogi i wystarczająco wygonie.
Co tu dużo pisać, jak otworze okno to hałas rośnie, jak mam zamknięte to jest cicho i tyle.
Hmmmmmmmmmm. Co tu napisać, jak ją kupiłem, a jest to mój pierwszy samochód, to spalanie oscylowało we Wrocławiu w granicach 9 L/100, ale gdy wybrałem się w moją pierwszą daleką podróż to miałem wrażenie, że ze spalaniem zszedłem poniżej 5 L/100. Co do napraw to na razie wymieniłem parę drobiazgów i tyle.
Za te pieniądze, to chyba nic lepszego by się nie kupiło.
Do wymiany miałem pasek wieloklinowy do napędu pompy chłodnicy.
Jak na razie wymieniłem zużytą tuleje wahacza przedniego, ale nie spowodowała poważnej usterki. Obawiam się o tłumik.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 KAT 60KM 44kW [l/100km]

6,3