Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

Piotr, 18 lat temu
Rok produkcji 1993
Ford Fiesta III 1.1 50KM 37kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Bardzo dobre auto jak za takie pieniądze. Ja mam wersję CLX, welurowe tapicerki, szyberdach, metalizowany lakier. Jak o każde auto trzeba o nie dbać, wtedy odpłaca się niezawodnością.
Silnik nie sprawia żadnych problemów, jest bezawaryjny, mimo wieku spala minimalne ilosci oleju, jest elastyczny i jak na tak małą pojemność stosunkowo dynamiczny. Praca silnika jest cicha, pod warunkiem dobrego wyregulowania luzów zaworowych.
Skrzynia nie sprawia żadnych problemów, biegi wchodzą lekko i drążek zawsze trafia w zaplanowane miejsce.
Zawieszenie jest najlepszą stroną tego samochodu, bardzo ładnie wybiera nierówności, jest ciche.
Doskonała we wszystkich kierunkach.
Wszystko na swoim miejscu.
Dość długo się nagrzewa, ale jak już osiągnie temperaturę to grzeje bardzo dobrze, wentylacja uważam mało wydajna.
Mam 193 cm i nie mam problemów z zajęciem miejsca za kierownicą, mimo maksymalnie odsuniętych przednich foteli z tyłu jest jeszcze trochę miejsca i niewysocy pasażerowie podróżują dość wygodnie.
Bardzo dobre.
Zużycie jest jak dla mnie zadowalające, jest kwestią ustawienia instalacji. Zależało mi by samochód nie "zamulał" więc troszkę jest podkręcone.
Bardzo dobre auto. Szczerze polecam jako tani środek transportu. W razie pytań piotras100@wp.pl
Termostat, przeguby wahaczy, krzyżak układu kierowniczego.
Jedyną usterką bardzo uprzykrzającą jazdę na gazie była awaria sondy lambda, w instalacji z komputerem i silnickziem krokowym gazu jest ona niezbędna. Po wymianie jest wszystko ok. Innych poważnych awarii nie było, nigdy jeszcze auto mnie nie zawiodło.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 50KM 37kW [l/100km]

8,9