Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

JaQu, 16 lat temu
Rok produkcji 1996
Ford Fiesta III 1.1 55KM 40kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Inne : Jak na auto z 96 roku , odziwo bardzo miło sie jeździ, powiem tak auto jest przytulne i nieprzytłacza swoją małością wewnątrz, Poczciwa furka
Silnik : Głosna praca
Układ hamulcowy : Przy wiekszych prędkościach mało sprawny
Mam auto od kilku miesięcy .Jak narazie jestem zadowolony. Dośc wygodnie, w dwie osoby jeździ się bardzo fajnie. Silnik dość głośny ale pracyje równo, w zimie pali ładnie, lamp przednie dają dobre światło, długie wporzadku. Dobre autko do miasta i wmiare ekonomiczne na trase chodź troche za słabe (1.1 LPG)
Na wolnych obrotach nie ma co się przyczepić, natomiast jak silnik wejdzie na obroty to niestety jest głosny.
Moim zdaniem chodzi precyzyjnie i gładko, przełożenia dośc dobrze dobrane
Widocznośc bardzo dobra, dookoła samochodu
Jak na rocznikk 96 może być, niektóre elementy mało przemyślane. Ale można pochwalić pojemny schowek i dośc duże kieszenie boczne na drzwich. Bagażnik w mnie mikro rozmiarów gdyż jest butla z gazem 40 l. ale coś wejdzie, zreszta czeko wymagać od tego małego samochodu.
W środku u mnie szybko można nagrzać autko potem nawet trzeba skręcić temperaturke i wiatrak bo robi się gorąco. Tylne szyby niestety lubia parować. W lecie chłodny nawiew niemiałem okazji przetestować jego wydajności.
Z przodu miejsca jest wystarczająco , pasażer może wygodnie sie ulozyć i na nogi dużo miejsca. Tył troche ciężko wsiąść ale miejsca jak na małe auto zadawalająco
Jak pisałem silnik pracuje głośno przy obrotach wiekszych i niestety w aucie bardzo go słychać wiec jedyny ratunek dobre radio i głosniki :P
Co do spalania... noo mi w mieście niestety pali po 12 l ale stoje wiecznie w korkach wiec jakoś to na LPG przeboleć musze. Trasa 8 l też na LPG. Spalania podaje dla okresu jesienno zimowego. Ceny cześci dośc niskie i dostępnośc bardzo dobra. Koszty naprawy.. wiele można zrobić samemu bądź po niskich kosztach.
Ceny tych aut sa odpowiednie do ich jakości i funkcjonalności auta
Leca w tym modelu krzyżaki oraz układu kierowniczego amorki też raczek nie są długowieczne. O reszcie nie wiem gdyż auto mam od kilku miesięcy
Jak narazie auto mnie niezawiodło od kąd je mam ( kilka miesiecy) drobne usterki spotkałem narazie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

10,7