Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

piotrus_z@poczta.onet.pl, 17 lat temu
Rok produkcji 1992
Ford Fiesta III 1.1 55KM 40kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Auto z segmentu B. Nadal nieźle się prezentuje. Jestem pierwszym właścicielem - nie było poważnych usterek. Silnik 1,1 jest trochę za słaby, ale jako auto miejskie sprawuje się znakomicie. Mam do niego sentyment, ale perspektywa powiększającej się rodzinki zmusza mnie do szukania czegoś większego.
Silnik pracuje w miarę ładnie, ma to specyficzne bzyczenie i szeleszczenie... ale cóż - taki urok. Po ustawieniu zaworów "chodzi" OK. Nie jest to jednostka zbyt dynamiczna, szczególnie z kompletem pasażerów na "pokładzie". Ciężko go rozbujać, więc wyprzedzanie trzeba wcześniej zaplanować. Ogólnie od nowości nic nie było przy nim grzebane - jedynie standardowe czynności serwisowe.
Czasami problemy z wrzuceniem 1 biegu i ostatnio zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego. W zimę chodzi ciężko.
Zawieszenie oceniam jako dobre... auto ma przejechane 107 tys kilometrów, z czego większość po mieście. Często też jeździmy do rodzinki na wieś, gdzie dróg raczej nie ma. Konieczna była wymiana tulejek na wachaczach, jedna końcówka drążka i krzyżak na kolumnie kierowniczej - po prostu się powybijał i strasznie stukał.
Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Wszystko na swoim miejscu niektórych może dziwić umieszczenie klaksonu na dźwigni kierunkowskazów.
Chyba w normie. Szkoda że nie ma osobnych nawiewów na przednie boczne szyby. W zime często miałem zaparowane i zamarźnięte szyby od środka - może to od wilgoci w aucie ... ? W lato przydała by się klima :P
Jak na tą klasę to raczej w porządku - z tyłu za mało miejsca. Najwygodniej się jedzie w cztery osoby. Bagażnik malutki.
Nie powiem - jest głośno. Od 100 km/h silnik jest głośny i lusterka boczne powodują świstanie. Na tylnej kanapie słychać szum opon.
spalanie od 4,5 do 7 litrów - nie jest źle
Godny polecenia
- problemy z domykaniem szyb - przeciekająca uszczelka tylnej szyby - rdza na błotnikach (purchle) - ostatnio był problem z rozrusznikiem (bendix) - korozja układu wydechowego - listwy boczne "lubią" się odklejać
raczej brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]