Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

PRZEMEK, 16 lat temu
Rok produkcji 1992
Ford Fiesta III 1.1 55KM 40kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie spalanie i elastyczność.
Za samochód dałem 2000zł na polskich tablicach, przy tak małym spalaniu i wg mnie niezawodności idealne auto dla młodych kierowców. Ale odradzam odwiedzanie sklepów/ASO za częściami, to się poprostu nie opłaca.
Silnik nie sprawia żadnych problemów, pali bez problemu w największe mrozy, jak na takie małe autko nieźle przyspiesza.
Przełożenia w porządku, chociaż chore jest to że 5 biegowa jedzie max 145 a 4 biegowa 170km/h. U mnie wyskakiwał wsteczny ale idzie się przyzwyczaić.
Nic nie musze robić w zawieszeniu, żadnych stuków. Nieźle rozwiązane tylne zawieszenie, 100km/h w ostry łuk i auto trzyma się jak przyklejone na normalnych oponach.
Widać wszystko we wszystkie strony.
Nie ma kosmicznego wyposarzenia więc nie ma co gdzie umieszczać.
Ogrzewanie w zimie bardzo dobrze, szybko się nagrzewa, w cepłe lato trzeba stale dmuchać wentylatorem a to denewrujący chałas.
Wiele lepszych i młodszych samochodów sprawia mi problem z zajęciem miejsca za kierownicą mam 186cm i długie nogi. Tutaj kokpit nie jest rozbudowany przez co jest wygodnie, z tyłu nie jeździłem w stanie pełnej świadomości więc się nie wypowiadam...
Silnik słychać tylko na wysokich obrotach, wkurza tylko ten wentylator.
Poptostu super, tak elastyczny silnik przy pojemności 1,1 benzyna to szok. W trasie góra nie góra 5 bieg i 80-110 i spalanie na poziomie 5 litrów.
Tak jak wyżej, trzeba dobrze poszukać i można mieć naprawdę bardzo ciekawe, ciche a przedewszystkim sprawne i bezpieczne auto za niewielkie pieniądze.
Wymieniałem poduszki pod skrzynią biegów, bo silnik sie huśtał przy zmianie biegów, po tym cisza, w zimie zamarły mi drzwi i przez to urwałem klamkę zewnętrzą drzwi, 150zł w sklepie to wariactwo ale na szrocie 10zł.
Z poważnych rzeczy to przerdzewiała mi rurka od paliwa. W sklepie, a ci dopytywali się w serwisie koszt 150zł/m a trzeba 3m. Rurka gumowa zbrojona 5zł/m załatwiła sprawę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

5,7