Ocena kierowcy - Ford Fiesta III

Kamil D, 17 lat temu
Silnik 1.3 KAT 60KM 44kW
Rok produkcji 1994
Ford Fiesta III 1.3 KAT 60KM 44kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Kiedys z autka bylem bardzo zadowolony ze wzgledu na jego bezawaryjnosc. Dzisiaj z zalem tego podtrzymac nie moge, fiestunia ma juz swoj przebieg, swoje lata i przygody. Silnik wiadomo slabawy lecz on akurat najmniej awaryjny. Zawieszenie w miare dobre w przeciwienistwie od francuskich aut twardo trzyma drogi wiec dla mnie to dodatkowy plus lecz czasem potrafi przestraszyc pochylem :D. Samochod polecam jednak bardziej do jazdy w miescie niz na trasy z jednego waznego powodu, Silnik przy 110 juz zaczyna sie robic glosny przy 140 bardzo glosny az radia czasem nie slychac :/ Pocieszenie dla nowych nabywcow to fakt ze w dobrym stanie sprowadzonym z niemiec mozna juz kupic chociazby taki rocznik jak ja posiadma 94´ za 3,5 tys z rejestracja :) Pozdrawiam
Jezeli chodzi o nieawaryjnosc to polecam. Natomiast osiagi to juz inna sprawa 60 km wiadomo ze nie pocisna duzo ale silniczek glosny :/
Dawniej pracowala lepiej teraz czasem skrzypnie cos zachaczy ale ogolnie bez zarzutow
Jak na ten rocznik uklad kierowniczy bardzo dobry. Szkoda ze nie posiada wspomagania bo czasem machanie kierownica jest meczace
Bez zarzutow
OK
W lato wiadomo ze bez klimatyzacji taki samochodzik wymieka lecz w zime jakos daje rade
Miejsce i pozycja dla kierowcy (180cm) OK | Dla pasazerow z tylu zamalo miejsca na nogi
Jak juz wspominalem samochodzik halasliwy w dolnym jak i gornym zakresie obrotowym. Pewnie wine za to ponosi linik i jego wiek
2 lata wczesniej dalbym moze ocene DOBRA lecz na dzien dzisiejszy ocena miedzy 2+ a 3- poniewaz wiadomo, autko ma juz jakby nie patrzec 12 lat, swoje przezylo, ostre zimy itp ale generalnie zawsze cos trzeba kupic, zamontowac naprawic
Tu niestety doskonale nie jest, poza czesciami eksploatacyjnymi "drogiazgi" tez trzeba wymieniac, ostatnio rozrusznik wymienialem bo stary zgrzytal :P ale naszczescie koszt 60zl ze zlomu :D sam wymienilem i dziala xd
Powaznych usterek brak za to mozna docenic forda i oby tak zostalo
Ford Fiesta III