Ocena kierowcy - Ford Fiesta IV

Andrzej, 22 lat temu
Silnik 1.25 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Ford Fiesta IV 1.25 i 16V 75KM 55kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony z zakupu auta, na wiele elementów eksploatacyjnych (zużycie paliwa, elasyczność, przyspieszenie) moje odczucia mogą być nieco zniekształcone ponieważ 70% przejazdów było bez pasażerów i praktycznie bez bagażu. Jak do tej pory nigdy mnie nie zawiodło, tzn. wsiadam i jadę, bez jakichś problemów
dobre przyspieszenie powyżej 3000 obrotów, przyzwoite powyżej 2500, dobra elastyczność, żadnych problemów z wyprzedzaniem do 160km/ha
precyzyjna skrzynia biegów, niekiedy niewielkie problemy z włączeniem wstecznego
jak dla tej klasy samochodów rewelacyjnie na krętych drogach, zawieszenie wystarczające do ostrej ale amatorskiej jazdy
bez problemów
bardzo dobre fotele, brak otwierania bagażnika od wewnątrz, źle umieszczony przycisk świateł awaryjnych, rozmieszczeniepozostałych elementów bez zarzutów
Jeszcze nie miałem problemu z zaparowanymi szybami, zimą samochód ogrzany po ok 5 min
Z przodu dużo miejsca, z tyłu dużo gorzej
do prędkości 120 km w porządku, przy szybszej jeździe głośne opony ( u mnie szerszy profil )
codziennie jeżdze ok 100 km trasa(70%), miasto(30%), zużycie w granicach 6,0-6,5 litra na 100 km, przeważnie jeżdzę sam, przy spokojnej jeździe ( 90-110 km/h) na trasie 5,0-5,8 ), nie zdarzyło się większe spalanie na 100 km powyżej 7,5 l/100km nawet przy średniej przejazdu 100 km/ha na trasie 300-500 km ( w Polsce
cena zakupu w 1998 r. 36000, obecnie wyceniony na 17000, ze względu na przebieg obniżono wartość o 2500 zł, bardzo bobry samochód zarówno na trasie ( 75 KM, jest wystarczające na tej klasy samochodu ) jak i w mieście
ostatnio przestał działać piszczyk zapalonych świateł, jasna tapicerka dość kłopotliwa w utrzymaniu czystości
Praktycznie bez większych napraw, wymina tłoczkow z sprzęgle, wymiany elementów zawieszenia, poduszki stabilizatorów, łącznik stabiliozatora, drążek kierowniczy, w najbliższym czasie wymiana amortyzatorów, dużo jeżdzę drogami gruntowymi, leśnymi

Usterki Ford Fiesta IV

Ford Fiesta IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu