Ocena kierowcy - Ford Focus IV Active Kombi

Silnik 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Rok produkcji 2021
Ford Focus IV Active Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Idealnie wyważone między twardością i miękkością
Silnik : odpowiednia moc i ekonomiczność
Inne : Przyjemne wykończenie wnętrza i bardzo dobrej jakości firmowe audio
Znakomite auto rodzinne. Mogę się przyczepić tylko do drobiazgów. Absolutnie nie żałuję wyboru. Spalanie nie za duże, dostateczna moc, dobre prowadzenie, wygodne, ładne, dobrze wykończone w środku, ciche i z dobrej jakości firmowym audio. Właściwie jedynym rozczarowaniem było dla mnie trzymanie pasa ruchu - niby coś tam ten asystent odbijał kierownicę,jak się zbliżałem do krawędzi pasa, ale w praktyce to nie działało poprawnie. Jak sobie porównałem z VW, to stwierdzam, że pod tym względem FORD jest mocno zacofany.
W trybie eco I normalnym dość spokojny, ale nie mułowaty. Przy prędkościach autostradowych zaczyna dużo palić. Bardzo wrażliwe spalanie na pracę pedałem gazu. Ale można jeździć oszczędnie. Pracuje dość cicho.
Zdarzają się szarpnięcia, ale poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Pokrętło zmiany trybu jazdy dość zabawne, ale ma tę zaletę nad tradycyjną gałką, że sam przechodzi w tryb P po wyłączeniu silnika.
Nie jest to oczywiście BMW, ale dla rodzinnego auta znakomite. Dużo lepiej mi się też jeździło niż Toyotą Corollą, którą również rozważałem.
Nie mam zastrzeżeń.
Świetna z każdej strony.
Wszystkie przyciski na właściwym miejscu poza ekranem z nawigacją (Apple Car). Ustawiony jest na wprost do tyłu, zamiast w kierunku kierowcy. Ma to tę zaletę, że pasażer może też wygodnie obsługiwać mapę, ale... wolałbym jednak mieć ekran skierowany do mnie.
Bez zastrzeżeń.
Nie jesteśmy duzi, rodzinka 2+2. Wszyscy się mieszczą. Mogłoby być więcej miejsca na nogi, ale w aucie tej klasy chyba nie ma co więcej oczekiwać.
Dostatecznie ciche.
Jest naprawdę dobrze..
W ciągu 2 lat padł akumulator (po 1,5 roku) oraz ring w klimatyzacji. To naprawdę dobrze.
Żadnych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 150KM 110kW [l/100km]