Ocena kierowcy - Ford Galaxy IV Van Facelifting

Konrad Police, ponad rok temu
Silnik 2.0 EcoBlue 190KM 140kW
Rok produkcji 2020
Ford Galaxy IV Van Facelifting 2.0 EcoBlue 190KM 140kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik 190km i skrzynia 8 BAJKA
Auto Bajka. Przesiadem sie z 5008 2014 2.0Hdi - zrobilem nim 520tys - silnik nie do zajechania i mam nadzieje ze nowy EcoBlue bedzie taki sam :) Skrzynia 8 bajka - nie chcialem 6*powershifta i specjalnie doplacilem do 8. Spalanie extra + uklad jezdny, miejsce dla pasazerow, wykonczenie 10/10, 190km w zupelnosci wystarcza, a 400NM robi swoje :)
190km i 400NM z + 8stopniowa skrzynia kinetyczna bajka
Dam 4 gwiazdki zamiast 5, tylko dlatego ze idioci z forda nie zalecaja wymiany oleju w tej skrzyni. Auto ma 124tys, po podlaczeniu prywatnego komputera pokazuja sie bledy o przegrzaniu oleju w skrzyni. Auto jezdzi bez zarzutow ale na UE oleju nie zaleca sie wymieniac przez 7 lat. W USA wymiana co 60tys jak w powershifcie. Nawet w fordzie tydzien temu mi zalecili wymiane.."jezeli auto ma pan dla siebie - wymieniac". 1500zl ford szczecin. Znalazlem u kogo innego za polowe tej ceny bede wymieniac. Cala skrzynie podobno trzeba rozpolowic i filtr zabudowany w srodku....ale TA Skrzynia TO BAJKA POLECAM
lepiej niz w c5 hydro, 5008 twardym zawieszeniu ford jak narazie najlepszy
jesze za krotko go mam aby ocenic - narazie 1 odprysk od kamienia
Przestrzen
dla mnie najpiekniejsze wnetrze - porownywalem sharana, toyote rav4, alhambre...to jak niebo a ziemia
tu mam troche problem z tym ze nawiewy na szybe nie sa regulowane osobno, i trzeba lbo dmuchac na szybe, siebie albo zamknac, brakuje mi regulacji bocznej - rodzina narazie narzeka ze jednym za zimno innym zza cieplo, ale mowie ciagle sie uczymy tego auta..
tu brak slow
spoko, lecz zanim sie rozgrzeje ecoblue troszke klekocze, po osiagnieciu temperatury swietna kultura pracy
za malo wiem, ale mysle ze tu bedzie najwiekszy minus - za rok dodam nastepna opienie :)
auto drogie, ale auto marzenie - bez watpienia najlepsze z mojej stajni
jak narazie akcja serwisowa, aktualizacja ustawienia reflektorow
narazie odpukac

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 EcoBlue 190KM 140kW [l/100km]