Ocena kierowcy - Ford Ka I

Silnik 1.3 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2002
Ford Ka I 1.3 i 60KM 44kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Inne : NIC.
Karoseria : Karozja jest wszedzie a jesli jeszcze jej nie ma to zaraz sie pojawi
Inne : Maglownica siada na naszych drogach po 40000km
Karoseria jest ciekawa i moze sie podobac ale jej konstrukcja ogranicza miejsce na tylnym siedzeniu. Auto szybko koroduje i wlasciwie jest chyba rekordzista pod tym wzgledem na rynku. Wnetrze pojazdu jest wykonane awangardowo lecz plastiki uzyte do jego urzadzenia sa najnizszej mozliwej jakosci. Roznego rodzaju przelaczniki nie dzialaja precyzyjnie i nie sa ani latwe w sterowaniu ani nie znajduja sie pod reka.Fatalny jesgt dostep do niektorych podzespolow, mozna powiedziec wielu z nich. Auto psuje sie na schwal wiec nie warto ulegac swojej zonie, ktora zachwycona jego sylwetka namawia nas na jego zakup a potem czekaja nas z nim same problemy. To regula a nie wyjatek w przypadku tego auta.
Silnik jest zwawy, ale nie jest trwaly. Po przejechaniu 120000 zaczyna brac olej. Kultura pracy silnika nie zachwyca. Silnik caly czas jest mokry.
Nawet dziala po dzien dzisiejszy.
Auto ma duzy rozstaw kol i jest szerokie. Trudno zaliczyc nim dachowanie.
Do tylu nie rewelacja
Pod tym wgledem tez nie ma rewelacji.
Z tylu miejsca jest malo.
Jak dla mnie OK.
Auto lekkie , silnik maly pali w sam raz.
Nie warto kupowac tego samochodu za zadne pieniedze
Jakosc wykonania oraz materialow uzytych do kontrukcji samochodu sprawia ze auto psuje sie bez przerwy.
W aucie psuje sei wszystko. Jakosc wykonania beznadziejna. Niby auto ma swoje lata ale jakosc np. blach karoseryjnych jest chyba najgorsza w tym segmecie aut a moze nawet najgorsza w srod aut z rynku europejskiego. Jakosc materialow z ktorego wykonane jest auto chyba nizsza byc nie moze stad czeste usterki i mala trwalosc pojazdu. Naprawy sa dosc klopotliwe ze wzgledu na rozmieszczenie poszczegolnych podzespolow w komorze silnikowej jak i ze wzgledu na projekt auta. A szkoda bo pod maske musimy w nim zagladac czesto. Polecam wozic ze soba skrzynke narzedzi pod nigdy nie wiadomo co w aucie stac sie moze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 60KM 44kW [l/100km]

7,7