Ocena kierowcy - Ford Ka I

Sławek, 19 lat temu
Silnik 1.3 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Ford Ka I 1.3 i 60KM 44kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Jeśli ktoś jeździ mało i sam lub w dwie osoby w tym wyjazd na wakacje, to może być.
Silnik jak na taką pojemność jest dosyć elastyczny, jednak dokucza mu bark mocy. Przy bardzo spokojnej jeździe dosyć cichy.
Z nią nie ma większych kłopotów, jedynie brakuje jej płynności przełożeń.
Auto jest bardzo stabilne (przy normalnej jeździe). Nie sprawdza się jednak na naszych drogach - ciągle coś trzeba wymieniać, a to łącznik drążka itp.
Auto jest małe i praktycznie wszystko widzimy. No chyba, że mamy zaparowane szyby.
Wszystko jest w zasięgu ręki - nawet rzeczy na tylnej półce:)
Z tym nie ma najmniejszego problemu.
Jak dla mnie zbyt ciasno, zwłaszcza w zimie gdy się cieplej ubieramy. Ale ogólnie lepiej niż w "cienkim"
Przy spokojnej jeździe jest ok.
Dosyć spore zużycie paliwa (miasto), w trasie spala nawet niecałe 5,5 l/100km. Na zbiorniku przejedziemy ok. 600 km.
Cena nowego auta jest dosyć wysoka w stosunku do tego co jest oferowane. Zakup używanego KA (tym bardziej, że właścicielami są w większości kobiety) można brać pod uwagę, tym bardziej teraz gdy ceny tych aut są do przyjęcia.
Różnie to bywa, ale trzyma się w średniej. Kiedyś jeździłem polonezem Caro +, tam jest z tym tragicznie.
Teraz auto ma przejechane 74 tys. km, ja osobiście przejechałem nim ponad 60 tys. (w zeszłym roku ponad 30 tys.) i nie miałem jeszcze poważnej usterki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 60KM 44kW [l/100km]

6,6